Gündem

Sevilen diziden kötü haber Apar topar final kararı

TRT1 ekranlarında izleyicileriyle buluşan Tims&B imzalı, Teşkilat dizisi yayınlanan ilk bölümüyle büyük ses getirmiş izleyenlerden tam not almıştı. Dün akşam ekranlara gelen 3. bölümüyle izleyenleri ekranlara kilitlemeyi başaran dizi aynı gün yayınlanan 3 dizinin de fişini çekti.

Yayınlanmaya başladığı günden itibaren çok konuşulan, çok sevilen ve geniş bir izleyici kitlesi edinen dizi Teşkilat, dün akşam yayınlanan bölümüyle reyting yarışını darma duman etti. Hem Total izleyici grubunda hem de AB grubunda zirveye yerleşen Teşkilat, iki grupta da ikinci sırayı da kimseye bırakmadı.

Özeti bile diğer dizilerden daha fazla izlenen Teşkilat, sevilen üç dizinin final kararı vermesine sebep oldu. Bunlardan biri olan Menajerimi Ara’nın final kararı sevenlerini üzecek gibi görünüyor. Uyarlama dizilerden biri olan, başrollerinde Ahsen Eroğlu, Barış Falay, Canan Ergüder, Deniz Can Aktaş, Fatih Artman gibi isimlerin yer aldığı Menajerimi Ara için sona gelindi.

Teşkilat dizisinin yayın hayatına geçmesiyle başlattığı yaprak dökümünde Menajerimi Ara dizisi de payını aldı. Reytinglerde geride kalan yapım için Star TV final kararı verdi. Star TV’de yeni bir yapım için görüşmeler ve hazırlıklar olduğu da gelen bilgiler arasında.
Teşkilat dizisinin 3. bölümünde gizli ekibin Berlin operasyonu heyecanı zirveye taşıdı. Yayımlanmaya başladığı ilk günden beri seyircinin beğenisini kazanan Teşkilat dizisinin son bölümünde adeta nefesler tutuldu.

Başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtçu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Tuncer Salman, Nihat Altınkaya ve Serdar Yeğin’in yer aldığı, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın operasyonlarının anlatıldığı Teşkilat’ın son bölümünde heyecan zirve yaptı.

Mete liderliğinde kurulan ve SİHA ekibine yapılan saldırının sırlarını çözmeye çalışan özel ekip bu defa Berlin’de çok gizli bir operasyona imza attı.

Pascal oyuna getirilerek ülkeden kaçırıldı ve Şirket’in başındaki kişiye ulaşmak için yem olarak kullanıldı. Serdar ve Zehra kılık değiştirerek baloya sızdı.

Yayınlanan bu son bölümüyle reyting rekorları kıran ve izleyicilerini ekrana kilitleyen Teşkilat, Arıza dizisinin de fişini çekti. İlk bölümleriyle çok izlenen dizi Teşkilat’ın gölgesinde kaldı.

Reyting yarışında geride kalan Arıza dizisinin hayranlarına da kötü haber geldi. Show TV sevilen dizi için final kararı verdi.

Başrolünü Tolga Sarıtaş ile Ayça Ayşin Turan’ın paylaştığı sevilen dizi Arıza 30. bölümde ekrana veda ediyor.

Diğer taraftan Teşkilat’ın dün yayınlanan son bölümünde, Şirket’in yöneticisini ortaya çıkaran ekip Ceren’in bilgi sızdırmasıyla deşifre oldu. Serdar ve Zehra otel çatısından karşı apartmana bir ip vasıtasıyla kaçmayı başardı.

Finalde ise ekip, saldırının planlayıcısı Pascal’ı öldürerek intikam aldı. Dizinin tüm bu heyecan verici hikayesi karşısında ayakta duramayan yapımlar bir bir ekranlardan geri çekilmeye başladı.

TRT1’in reyting rekorları kıran Teşkilat dizisi son bölümüyle sosyal medya gündeminde de zirvede yer aldı. Son olarak ipini çektiği diğer yapımın da sevenleri üzülecek gibi görünüyor.

25 Film imzalı, Fox TV’de yayınlanan Kefaret dizisi de dün akşamki reyting yarışından nasibini alarak Teşkilat karşısında başarısız oldu.

Yönetmeliğini Mesude Erarslan’ın üstlendiği, Mahinur Ergün’ün senaryosunu kaleme aldığı dram türündeki dizi Kefaret yayın hayatının sonuna geldi.

Fox TV ekranlarında yayınlanan ve Zülfü Livaneli’nin Konstantiniyye Oteli romanından uyarlanan Kefaret dizisi, Teşkilat karşısında ayakta kalamadı ve sevilen dizi için de final kararı alındığı gelen iddialar arasında.