Gündem

İsmi başına bela oldu: ‘Taciz mesajları alıyorum’

32 yaşındaki bilgisayar oyuncusu Lydia Ellery, Netflix yapımı aynı adlı dizi nedeniyle iş kaybetmeye başladığını açıkladı.

Ellery, işverenlerin diziyle oluşan bağ nedeniyle onunla çalışmaktan çekinmeye başladığını belirten oyuncu, on yıldan fazladır bu ismi kullandığını söylüyor.

Dizinin hayranları tarafından çevrimiçi olarak taciz edilen ve BBC’ye “Bu ad yüzünden dizinin hayranlarından nefret dolu mesajlar alıyorum ve iş kaybediyorum” diyen Twitch yayıncısı, takma adını değiştirmeyi düşünüyor.

İngiltere’nin Bristol şehrinde yaşayan Ellery, çevrimiçi yayın yaptığı Twitch ve sosyal medya hesabı Instagram’da 11 yıldır Squid Game adını kullanıyor.

Twitter ismi ise SquidGaming. Twitch platformunda 42 bin 300 takipçisi bulunan bilgisayar oyuncusu aynı zamanda Yogscast isimli yedi milyondan fazla YouTube abonesi bulunan kolektifin de bir parçası.

Ellery, arkadaşlarının, adıyla olan bağlantı nedeniyle, kendisine “squid” dediğini ve sosyal medya platformlarında kullandığı isme öylesine, bir anda karar verdiğini belirtiyor.

Ancak isim şu anda farklı bir anlama geliyor. Çünkü bir grup insanın para için ucunda ölüm olan çocuk oyunları oynadığı Squid Game isimli Kore dizisi, gösterime girdikten sonraki ilk bir ayda tüm dünyada 142 milyon kişi tarafından izlendi.