Gündem

Çin’in gizlediği sırrı ortaya çıktı! Bu tarihe dikkat: 17.11.2019!

Bu haberde corona virüs ile ilgili son gelişmeleri ve Çin’in bu hastalıkla ilgili gizlediği sırrı bulacaksınız…

Pencereleri olmayan kargo uçağında normal yolcuların yanı sıra altı corona virüs hastası da vardı.

Uçuş sırasında çekilen fotoğraflar, dünyayı karıştırdı. Kanada First Lady’si Sophie Trudeau, Arsenal Teknik Direktörü Arteta ve Chelsea’li futbolcu Hudson-Odoi’ye yapılan testler pozitif sonuç verdi.

Çin’de son 24 saatte yalnızca sekiz yeni vaka belirlendi, şirketlerin büyük çoğunluğunda çalışanlar işe döndü. Çin’in gizlediği büyük sır ise, resmi medya tarafından bugün ifşa edildi.

Neredeyse her dakika onlarca insana bulaşan ve yeryüzünü kelimenin tam anlamıyla yerinden oynatan corona virüs salgınından tüyler ürpertici son dakika haberleri geliyor. Bir uçaktaki altı coronavirüs hastasının nasıl taşındığını gösteren fotoğraflar, olay yarattı.

İngiliz basını, ABD California’daki yolcu gemisi Grand Princess’tan tahliye edilen yolcuların bindirildiği uçağın fotoğraflarını yayınladı.

21 yolcunun coronavirüse yakalandığı gemideki tatilciler, Oakland’daki havalimanına getirilip bir kargo uçağına bindirildi.
Pencereleri olmayan kargo uçağında virüs kapmış altı hasta da vardı ve Atlas Okyanusu’nun aşıldığı yolculuk boyunca hastalar bir metal kutuda tutuldu.

10 saat süren yolculuk sırasında özel kıyafetler giymiş ekipler diğer yolcuların ateşini ölçtü.

İngiliz medyası, ‘cehennemden uçuş’ adını verdiği tahliye sırasında 100 aşkın normal yolcuya sandviç, salata ve şişe suyun verildiğini de sayfalarına taşıdı.

Çin’den ilginç tarih hamlesi!

Çin ana karasında son 24 saatte yalnızca sekiz yeni vaka belirlendi, ülke çapında 80 bin 813 hasta bulunuyor.

Toplam 3 bin 176 can kaybının gerçekleştiği Çin’de, son bir günde ölenlerin sayısı da yedi. Çin’e bağlı özerk şehir Hong Kong’da ise coronavirüs bağlantılı dördüncü ölüm gerçekleşti.

Milyonlarca insanı haftalarca karantina altında tutan Çin’de sosyal ve ekonomik hayat yeniden canlanıyor. Büyük firmalarda işe dönüşler yüzde 95’i buldu, küçük ve orta ölçekli işletmelerde ise bu oran yüzde 60 seviyelerinde. Teknoloji devi Apple, Çin’deki mağazalarını yeniden açıyor.

Çin’den gelen bir başka ilginç bilgi,

ilk corona virüs vakasının 12 Aralık’ta değil Hubei eyaletinde 17 Kasım tarihinde görülmesi. South China Morning Post gazetesi, söz konusu haberi resmi raporlardan sayfalarına taşıdı.

New York’taki Birleşmiş Milletler binasında ilk virüs vakası kayıtlara geçti. Filipinlerli bir diplomata yapılan testin pozitif çıktığı aktarılıyor. New York’taki BM merkezinde yaklaşık 3 bin insan çalışıyor.