Gündem

CHP’ye yakın gazeteci bile isyan etti: Hemen istifa etmeli ya da görevden alınmalı

İstanbul’un yoğun kara teslim olduğu sırasında CHP’li İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İngiliz büyükelçi ile balıkçıda, sözcüsü Murat Ongun’un ise İsviçre’de kayak tatilinde olması tepki çekmişti.

CHP’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Memduh Bayraktaroğlu Ongun’un dünyanın en pahalı kayak merkezlerinden Courchevel’de olduğunu belirterek “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı öyle 13-14 gün değil 3 gün bile tatil yapabilecek kişisel imkana sahip değildir. Mümkün değil. Türkiye’nin ancak çok sayılı çok üst düzey zenginlerinin gidip tatil yapabildikleri bir yer Courchevel.” dedi.

Konuyla ilgili YouTube yayınında ağır eleştirilerde bulunan gazeteci Memduh Bayraktaroğlu, Ongun’un dünyanın en pahalı kayak merkezlerinden birinde olduğunu söyledi.

“ONGUN 3 GÜN TATİL YAPACAK İMKANA SAHİP DEĞİL”

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Bayraktaroğlu, “Courchevel’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı öyle 13-14 gün değil 3 gün bile tatil yapabilecek kişisel imkana sahip değildir. Mümkün değil. Türkiye’nin ancak çok sayılı çok üst düzey zenginlerinin gidip tatil yapabildikleri bir yer Courchevel.” ifadelerini kullandı.

FATURAYI BELEDİYE Mİ YOKSA MÜTEAHHİT Mİ ÖDEDİ?

“Murat Ongun Courchevel’e ya belediyenin kasasından gitti. Yani harcamalarını belediyeden avans alarak gitti. Faturalandıracak gelecek. Belediye yani İstanbul halkı Murat’a tatil yaptırmış olacak.” diyen Bayraktaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Murat oraya eğer belediyeye iş yapan bir müteahhit ya da iş adamıyla gittiyse hemen istifa etmeli ya da hemen görevden alınmalı! Murat Ongun Courchevel’e belediyeyle iş yapan bir ticaret insanının parasıyla gidemez. Eğer İmamoğlu Murat Ongun’a bu tatilin hesabını sormayacaksa, Murat Ongun da bu tatilin hesabını kamuoyuna, İstanbulluya vermeyecekse yazıklar olsun.”