Gündem

Bilim Kurulu yarın toplanıyor! Gündemde aşılama yaşının 12’ye düşürülmesi var

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, yarın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bir araya gelecek.

Toplantının ana gündem maddeleri; aşı yaşının 12’ye düşürülmesi ve aşı yaptırmayanlara karşı kısıtlama getirilip getirilmeyeceği olacak. Bakan Koca, toplantının ardından tavsiye kararlarını açıklayacak.

Son günlerde vaka sayılarındaki artışın ardından Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, yarın toplanma kararı aldı.

AŞILAMADA YENİ BİR SAFHA PLANLANIYOR

Kritik toplantının ana gündem maddelerinden ilki, aşılama yaşının düşürülmesi olacak. Bugün 18 yaşa kadar uygulanan aşılama programında yeni bir safhaya geçilmesi planlanıyor. Delta varyantının hızla yayılmasına karşı aşılama yaşının 12’ye düşürülmesi toplantıda konuşulacak.

2 DOZ AŞI YAPTIRMAYANLARA KISITLAMA GELECEK Mİ?

Toplantının ikinci gündem maddesi ise 2 doz aşı yaptırmayanlara karşı uygulanacak kısıtlamalar olacak. Söz konusu kısıtlama tavsiyesi önceki Bilim Kurulu toplantısında masaya gelmiş ancak sıcak bakılmamıştı.

Bilim Kurulu üyeleri, insanların gönüllülük esasına göre aşı yaptırmasının daha doğru olduğu yönünde görüş belirtiyor.

BAKAN KOCA AÇIKLAMA YAPACAK

Bakan Koca, Bilim Kurulu’nda alınan tavsiye kararlarını canlı yayında açıklaması bekleniyor.

TTB DE AŞILAMA YAŞININ 12’YE DÜŞÜRÜLMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULAMIŞTI

Türk Tabipleri Birliği (TTB), geçtiğimiz günlerde Delta varyantının riskine dikkat çekerek 12 yaş ve üzerinin aşı takvimine dahil edilmesi gerektiğini belirtmişti.

Bim 30 Temmuz 2021 aktüel ürün katalogları indirim listelerinde bulunan veiçeriği-kalitesi ile dikkat çeken Stanley 470 ml termos uygun fiyatıyla sizlerle olacak.

Bu ürünün ardından ise bebek ürünleri haftaya damga vurmaya başlayacak. Bim aktüelleri arasında en güzel ürünlere sahip bebek ürünleri grubunda ilk olarak bebek saç tıraş makinesi sizlerle.

İncelemeye takılan diğer bir üründe titreşimli diş kaşıyıcı da Bim aktüel kataloglarında sizlerle. Bebek nevresim takımı, anne yanı bebek yatağı ve bebek müslin bez satacak olan Bim, bebek figürlü yastıklar, elbiseler, şapkalar ve pijamalar da sunacak.

Wee markalı olarak gelen biberon fırçası, bebek güvenlik ürünleri ve cam biberon da sizlerle olacakken 2li emzin de Wee kalitesi Bim ucuzluğu ile sizlerle olacak.

Plastik ürünler arasında su kovası, maşrapa, çocuk küveti ve çamaşr sepeti ürünleri katlanabilir olarak Bim’de yerini alacak.

Diş kaşıyıcı eldiven, bebek dönence kiti ve çıngıraklı amigurumi kiti de sizlerle olacak.

Bim aktüel kataloğu 30 Temmuz 2021 Cuma fırsatları bebek ürünlerinin yanı sıra oyuncaklarla da sizlerle olacak.

Son sayfada Rookie bigtool scooter ile başlayan fırsatlar havuzlu toplu kaydırak, Pilsan yürüme arkadaşı, uzaktan kumanda, oyun topları, bul tak oyuncaklar, haydi konuşalım kartları, boyama kitapları, inşaat araçları seti, ipe dizme oyunu ve playmat yer karosu sizlerle olacak.

Dahasının ve fazlasının da yer aldığı 30 Temmuz 2021 Cuma Bim kataloğunda bulunan diğer detayları bim. com. tr’den görebilirsiniz.

En yakın Bim’den de ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bol indirimli günler dileriz.