Gündem

24 yaşındaki genç kız ek gelir elde etmek için başladığı işten bir ayda 580 bin lira kazandı!

Henüz beş yaşındayken hayvanlar çizmeye başlayan 24 yaşındaki Elena Gatti bu hobisi sayesinde servet kazanıyor.

Urbana-Champaign’deki Illinois Üniversitesi’nde reklam, sanat ve tasarım okurken yaratıcılığını korumak için çizimler yapan Elena Gatti, bu çizimlerini Instagram hesabı üzerinden paylaşmaya başladı. Gatti çizimlerinin farkedilmesiyle bir üne kavuştu ve bir ayda tam 580 bin Lira kazandı!

Bugün 24 yaşında olan Elena Gatti, 2019 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra bir PR firması olan Zeno’da staj yapmaya başladı. Staj yaptığı sıralarda yaptığı çizimleri satarak ek gelir elde etmeye çalışsa da ilk başlarda çok başarılı olamadı. Sosyal medya hesaplarından reklam vermesine rağmen istediği kitleye ulaşaman genç sanatçı ilk olarak, şubat 2021’de Hong Kong merkezli bir telefon kılıfı markası olan Casetify’den teklif aldı ve onlar için bir koleksiyon hazırladı.

Bu çalışmalarından sonra Instagram takipçilerinde artış olaya başlayan Elena Gatti için asıl şans, One Direction üyesi Harry Styles’in bir grup üyesinin onun çizimlerini fark etmesiyle oldu.

Harry Styles’ın ekibinin bir üyesi, Instagram’dan ona doğrudan bir mesaj göndererek yaklaşan turu için ürün tasarlamasına yardım etmesini istedi. Harry Styles’ın ekibi, çalışmalarını sweatshirtler, bez çantalar, bereler ve daha fazlası üzerinde ortaya koydu. Dama tahtalarına yerleştirilmiş bükülmüş tavşan tasarımı, Eylül 2021’de başlayan Styles turunun öne çıkan bir görüntüsü oldu.

Hobi olarak başladığı çizimlerden servet kazanan Elena CNBC’ye şunları söyledi : “Instagram’ın sanatçılar ve yaratıcılar için sahip olduğu güç gerçek değil. “Uzayda olana kadar, nasıl bir orman yangını gibi yayılabileceğini gerçekten anlamıyorsunuz.”

CNBC Make It tarafından incelenen belgelere göre, Elena’nın ek iş olarak kurduğu Fiorenza Art, yalnızca Kasım 2021’de yaklaşık 27.000 £ satış elde etti.

Sanatçı hala sanatını Instagram’da yayınlıyor, ancak onun ek işinin gerçek parası, web sitesinde baskı satmaktan ve bazıları 8.4 bin sterlin olan karlı müşteri anlaşmalarından geliyor.