Gündem

Uzman isim uyardı: 6 saat kar yağacak! İstanbul’a geliyor, 5 atom bombası gücünde…

Türkiye kuraklıkla boğuşurken beklenen kar yağışı bir türlü gerçekleşmiyor. Uzmanlar yağışların gelmemesi halinde birçok kriz yaşanacağını vurgularken Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki hafta birçok ilde ve başta İstanbul’da kar yağışının beklendiğini açıkladı.

İstanbul’da beklenen kar yağışı hakkında ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten’den flaş açıklamalar geldi. Türkiye haritası paylaşan Kerem Ökten, geçtiğimiz yıl yaşanan kar yağışını hatırlattı ve “Geçen seneki vortex enerji 3 atom bombası gücündeydi, bu seneki 5’e çıkabilir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin kar haritasını paylaşan Ökten, yakın zamanda kar yağışının başlayacağını duyurdu. Meteoroloji Uzmanı Ökten, kar yağışı ve vortex ile ilgili de çeşitli bilgileri paylaştı. Geçtiğimiz yıl İstanbul’da yaşanan vortex ve kar yağışını hatırlatan Ökten, “Bu sene daha güçlü olacak” dedi.

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten’in açıklamalarından önemli noktalar şöyle:

“İstanbul için modellerin mutabık olmaya başladığı bir sistem var. Bir çok senaryo bize vortex veriyor. Yani 24 Ocak 2022’deki gibi. Karadeniz suyu bu sene çok sıcak. Geçen seneki vortex enerji olarak 3 atom bombası gücündeydi. Bu seneki 5’e çıkabilir. Yakında açıklama yapacağım”

6 SAATLİK KAR YAĞIŞI OLACAK

Sosyal medya hesabından harita paylaşan Kerem Ökten, “Şu görüntünün güzelliğine bir bakabilir misiniz? Mor renkler ve tonları kar. Ülkenin yarısı etkili kar alırken, Karadeniz’den mor renkler Marmara’ya yola çıkmış. Bu kar örtüsü değil. 5 Şubat günü 6 saatlik yağış…” ifadelerini kullandı.

Kış yeni başlıyor! Kar yağışı için geri sayım başladı

 

Tarih, internete düşen radar görüntüsüyle netleşti! İstanbul’da göz gözü görmeyecek