Gündem

Ünlü finans analisti uyardı! Gram altın için tren kalkıyor…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de gram altın ve ons altın için çok çarpıcı bir değerlendirmede bulundu ve trenin kalkmak üzere olduğunu söyledi.

Merkez bankalarınca baskılanan altın da uzmanlar büyük bir patlama bekliyor. Gram altın serbest piyasada da 1016 liradan işlem görüyorken, Ons altın ise 1747 dolara dayandı.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altınla ilgili son sözünü söyledi. Kesin tarih de veren Memiş, içinde bulunduğumuz ayın son alım fırsatlarını vereceğini belirtti.

Altın için ağustos ayında yaşanacak geri çekilmelerin son bir şans olabileceğini ifade eden İslam Memiş, “Bundan sonraki süreçlerde altın, gümüş ve kripto paralarda yukarı yönlü yükselişler göreceğiz.

Çünkü Fed’in Eylül’de 50 baz puanlık faiz artırımına gitmesi ve güvercin tondaki açıklamaları uzun süredir baskılanan altın ve gümüşü pozitif yönde etkileyebilir. 1.786 dolar seviyesindeki ons altın fiyatı ve 20,53 seviyesinde olan gümüş ons fiyatı bence kademeli alım fırsatı sunmaktadır.

Dolar kuru yüksek olduğundan gram altın 1.030-1.040 aralığında dalgalanmaya devam ediyor. Ağustos ayının sonuna kadar gram altını 1.012 lira ile 1.050 lira aralığında takip etmeye devam edeceğim. Altında ve gümüşte hem gram hem de ons bazında hızlı yükselişler bekliyorum.

1 Eylül itibari ile yükseliş altın ve gümüş tarafında bekliyorum” diye konuştu.