Gündem

Sahte hemşire zenginleri evde aşıladı! Şırıngada tuzlu su vardı, fiyatı dudak uçuklattı

Zenginlerin evlerine giderek ‘koronavirüs aşısı’ yapan sahte hemşirenin ayrıca bir garajda kurbanlarına iğne batırdığı ortaya çıktı. Şok görüntülerin yayınlanmasıyla skandalın boyutu katlandı.

Halihazırda koronavirüs salgınının kabusa dönüştüğü ülkede bir sahte hemşirenin yaptıkları şoka uğrattı, olay yerel medyadan dünya medyasına dalga dalga yayıldı.

Dün günlük koronavirüs kurbanlarının sayısının ilk kez 4 bini aştığı Brezilya’da, çok sayıda Covid-19 hastasına hastanelerde yer bulunamıyor. Bazı kentlerde hastalar tedavi beklerken ölüyor.

MEZARLAR BOŞALTILIP YENİ CESETLER GÖMÜLDÜ

Yalnızca Brezilya’nın değil Güney Amerika’nın en büyük şehri Sao Paulo, ölümler dehşete düşüren bir hızla artmaya devam ederken, koronavirüs kurbanlarına yer açmak için ana mezarlıklarından birindeki mezarları boşaltmak zorunda kaldı.

Eski mezarlardan bin 56 cesedi çıkarma kararı, São Paulo’nun geçen hafta rekor sayıda günlük ölüm kaydetmesinin ardından geldi. Mezarlardan çıkartılan insan kalıntıları, görevlileri onları başka bir yere nakletmeden önce büyük çantalara yerleştirildi.

Mezar görevlileri, Sao Paulo’nun kuzey kesimindeki Vila New Cachoeirinha mezarlığında, yıllar önce gömülen ölülerin mezarlarını açarken beyaz koruyucu kıyafetler içinde görüntülendi.

SAHTE HEMŞİRE GARAJDA İĞNE BATIRDI

Minas Gerais eyaletien bağlı Belo Horizonte kentinde ise, Cláudia Mônica Pinheiro Torres isimli kadının hemşire kılığına girerek onlarca kişiye sahte koronavirüs aşısı vurduğu ortaya çıktı.

Torres’in lüks bir eve girerken görüntülerini ekrana getiren yerel medya, zenginleri hedefleyen sahte hemşirenin doz başına 105 dolar (yaklaşık 850 TL) ücret aldığını ve toplamda 5 bin 500 dolar kazandığını bildiriyor.

Çoğunlukla Gutierrez semtindeki zenginleri evlerine giderek aşılayan kadının, bazı kurbanlarının kollarına ise bir garajda iğne batırdığı belirlendi.

TV Globo, eski bir hasta bakıcı olan sahte hemşirenin aşı yerine tuzlu su kullandığını duyurdu. Federal polis, kadının zenginleri son bir ayda en az 57 kişiyi dolandırdığını tahmin ediyor.

Polisin Cláudia Mônica Pinheiro Torres’i gözaltına alması, telefonu, bilgisayarı ve diğer belgelere el koymasıyla soruşturma Belo Horizonte’deki bir nakliye şirketine uzandı.

Yerel medya, Rômulo ve Robson Lessa kardeşlerin sahibi olduğu Saritur şirketinin sahte aşı skandalının arkasında olduğunu aktarıyor. Sahte hemşire Torres’in birçok kişiye tuzlu su aşıladığı yer olan otobüs garajı, Lessa kardeşlere ait.