Gündem

Rasim Öztekin’den Ahmet Kaya çıkışı: İbo Show yılbaşı programı sonrası…

İbo Show Yılbaşı programı sonrası ünlü oyuncu Rasim Öztekin’den dikkat çeken Ahmet Kaya çıkışı geldi.

Rasim Öztekin Ahmet Kaya için ne dedi?

Yılbaşı özel programında İbo Show’a katılan şarkıcı Seda Sayan bir Ahmet Kaya şarkısı söylemek istedi.

“Öyle Bir yerdeyim ki” şarkısını söylemeden önce İbrahim Tatlıses’e “müsaden var mı” diye sordu ve izin aldı.

İbrahim Tatlıses bu soru üzerine Ahmet Kaya olunca akan sular durur yanıtını verdi. Şarkıcı Seda Sayan bu şarkı söylerken Serdar Ortaç’ın eşlik etmesi dikkat çekti.

İbo Show’daki Ahmet Kaya olayına Rasim Öztekin’den tepki

Ünlü oyuncu Rasim Öztekin İbo Show yılbaşı programında yaşanan bu görüntü sonrası şu tweet attı:

“İbo Show yılbaşı programında Seda Sayan Ahmet Kaya söylemek için izin istiyor. İbo ”Ahmet Kaya olunca akan sular durur” diyor. Serdar Ortaç şarkıya eşlik ediyor. Ah! Balık hafızalı ülkem benim. (yıl 1999 a bak)”

1999 yılı Ahmet Kaya – Serdar Ortaç olayı

1999 yılında Serdar Ortaç ile Ahmet Kaya arasında neler yaşanmıştı, kısaca bunu hatırlatalım.

Magazin Gazetecileri Derneği tarafından 1999 yılı Şubat ayında düzenlenen gecede Ahmet Kaya, Yılın En İyi Sanatçısı ödülü almıştı. Sonrasında ise törende Kürtçe bir şarkı söyleyeceğini duyurunca Ahmet Kaya’nın üzerine yürüyenler ve hakaret yağdıranlar olmuştu. O gece orada olan ve bu olay üzerine Onuncu Yıl Marşı’nı sahnede tepki olarak okuyan Serdar Ortaç sonrasında bu sözleri söylemişti:

“O sahnede olmaktan pişmanım. O grubun içinde o anı yaşamaktan pişmanım. Allah benim belamı versin o gün orada olduğum için… Herkes diyor ki, ‘çatal attın’. Hiçbir şey atmadım. Orada marş oku dediler. Binlerce kez özür diliyorum bütün Ahmet Kaya hayranlarından. En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak. Allah benim belamı versin…”