Sağlık

Porselen gibi bir cilt için patates maskesi tarifi – Evde kolayca hazırlayın

Porselen gibi bir cilt için tonlarca para ödemenize gerek yok. Evde hazırlayabileceğiniz bu patates maskesi tarifi ile hem ucuz hem de etkili bir cilt maskesine sahip olacaksınız.

Patates maskesi cilt beyazlatma maskesi olarak bilinen pirinç unu maskesi ile benzerlik gösteriyor çünkü ikisinin de temel etken maddesi nişastadır. Bu sebeple ister bunu isterseniz de pirinç unu maskesi tarifini yapın.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak aynı zamanda cilt rengi açıcı maske istiyorsanız bu maske tam size göre. Bu tür maskeleri düzenli olarak kullanmak etkisini görmek açısından çok büyük öneme sahip. Her hafta düzenli olarak yaptığınızda faydasını göreceksiniz.

İçerisinde limon bulunduğu için dikkatli kullanmakta yarar var çünkü limon asidik etkisi nedeniyle cilt kızarıklıklarına neden olabiliyor. Tavsiyemiz maskeyi yüzünüze uygulamadan önce ufak bir alana uygulayıp cildininizin nasıl bir tepki vereceğini test etmeniz. Her maskeyi bu şekilde uygulayın. Alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden bunu önlem olarak yapmanız gerekmekte. Eğer istenmeyen bir durum olursa genele uygulamaktan sakının.

Patates maskesi olarak geçen bu cilt beyazlatma maskesi cilt rengi açmanın yanı sıra pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

Her yüz maskesi tarifinde olduğu gibi bunda da kilit nokta düzenli bir şekilde uygulanması. Porselen gibi bir cilde sahip olmak için maske arıyorsanız mutlaka pirinç unu maskesi ve patates maskelerini evde hazırlamanız gerekiyor.

Akne izleri, sivilce izleri patates maskesi sayesinde yok olup gidiyor. Doğal maskeler içinde en kolay olanı patates maskesi.

Fondöten olmadan yani makyajsız nasıl kusursuz ve porselen gibi bir cildiniz olabileceğinizi bu videoda anlattık.