Gündem

Meteoroloji tahmin güncelledi, kar geri geliyor

Bahardan kalma günler sona erdi, güneşli hava yurt genelinde yerine pus ve parçalı bulutlara bıraktı. Meteoroloji tahmin güncelledi, kar geri geliyor!

Tüm yurtta etkisini kaybeden soğuk ve yağışlı hava önümüzdeki günlerde yeniden geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre 28 Şubat Pazar günü Marmara’nın doğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da yağmur ve kar yağışı görülecek. Yağışlar pazartesi günü daha geniş bir alana yayılacak. İşte il il beklenen hava durumu:

25 ŞUBAT PERŞEMBE HAVA DURUMU

Bugün yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. İstanbul puslu 10, Ankara puslu 11, İzmir parçalı bulutlu 16 derece olacak.

Karadeniz’in doğu kesimlerinde ise yer yer sağanak geçişleri olabilir.

25 Şubat Perşembe hava durumu.

26 ŞUBAT CUMA HAVA DURUMU

Yarın da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. İstanbul parçalı bulutlu 14, Ankara puslu 12, İzmir ise parçalı bulutlu 18 derece olacak.

26 Şubat Cuma hava durumu.

27 ŞUBAT CUMARTESİ HAVA DURUMU

27 Şubat Cumartesi günü hava sıcaklıkları bir nebze de olsa artacak. İstanbul parçalı bulutlu 12, Ankara puslu 15, İzmir parçalı bulutlu 19 derece olacak.

27 Şubat Cumartesi hava durumu.

28 ŞUBAT PAZAR GÜNÜ YAĞIŞ GELİYOR

28 Şubat Pazar günü Marmara’nın doğusu ve Karadeniz’de sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Bayburt, Artvin ve Gümüşhane çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul 10 derece yağmurlu, Ankara 12 derece parçalı bulutlu, İzmir ise 17 derece parçalı bulutlu olacak.

28 Şubat Pazar hava durumu.

1 MART PAZARTESİ HAVA DURUMU

Haftanın ve yeni ayın ilk iş gününde yağışlar daha geniş bir alana yayılacak. Sıcaklıklarda ise 4-6 derece arasında düşüş olacak.

Yağışların Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde sağanak yağış şeklinde olması; Erzurum, Artvin ve Van çevrelerinde ise kar yağışının etkili olması bekleniyor.

İstanbul yağmurlu 9, Ankara bulutlu 9, İzmir ise parçalı bulutlu 14 derece olacak.

Kar yağışının beklendiği illerden Erzurum 2, Artvin 0, Bayburt 2 derece olacak.

1 Mart Pazartesi günü il il hava durumu.

UZUN VADELİ TAHMİN: GELECEK HAFTA KAR VE YAĞMUR OLACAK

Meteoroloji’nin internet sitesinde yer verilen orta ve uzun vadeli tahminlere göre 1 Mart Pazartesi günü yurdun geneline yayılacak soğuk ve yağışlı hava etkisini sürdürecek. 2 Mart Salı günü kar yağışının İç Anadolu’nun kuzey bölgelerinde de etkili olması, 3 Mart Çarşamba günü ise yağışların sadece doğu bölgelerde etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Orta ve uzun vadeli hava durumu.