Gündem

MasterChef Türkiye’ye veda etti

MasterChef Türkiye 2020’de dün akşam eleme heyecanı yaşandı. Eleme gecesinde 6 yarışmacı arasından bir isim hayallerine veda etmek zorunda kaldı.

16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef Türkiye’de dün akşam eleme heyecanı yaşandı.

Hafta boyunca 2 oyun kaybeden mavi takımdan Özgül, Duygu, Gülşah ve Eray eleme potasına girerken kırmızı takımdan da Berker ve Ebru elenmemek için mücadele etti.

Toplam 6 yarışmacının yarıştığı gecede stresli anlar yaşandı. İki etaptan oluşan eleme oyununda şefler ilk olarak yarışmacılara yaratıcılık oyunu oynattı.

Dana yanağının ön planda olduğu bir menü hazırlanmasını isteyen şefler en çok Eray, Duygu ve Özgül’ün tabağını beğendi ve bu üç yarışmacı potadan çıktı.

İkinci turda mücadele eden Ebru, Gülşah ve Berker, Mehmet şefin hazırladığı duxelle dana pirzola yemeğini yaptılar. Duxelle dana pirzolayı en iyi yapan Ebru eleme potasından çıktı.

ŞEFLER KARAR VERMEKTE ZORLANDI

Yarışmaya bir hafta önce katılan Berker ve Gülşah arasında seçim yapmakta zorlanan şefler üç kez toplantı. Bizim için son zamanlarda verdiğimiz en zor kararlardan biri oldu diyen şefler Gülşah’ın elendiğini açıkladı.

MasterChef Türkiye’ye veda eden Gülşah, ‘Mutlu olmak zorundayım, çünkü hayatımda neyin benim için doğru olduğunu bilmiyorum. Belki de buradan gitmem gerekiyor, önümde çok güzel bahar bahçe bir yer var. Her şey için çok teşekkür ederim. Ben başardım’ ifadelerini kullandı.