Sağlık

Kozalak şurubu tarifi: Geçmeyen öksürüğe iyi gelen formül!

Kozalak şurubu diğer adıyla çam kozalak reçeli öksürük için ne iyi gelir, öksürük nasıl geçer sorularına en net cevap olacak şifa kaynağıdır. Öksürük şurubu kullanmayı bıraktıracak, kuru ve geçmeyen öksürük içik kullanılabilecek olan bu şifalı çam kozalağı şurubu tarifi ile karşınızdayız.

Biz denedik ve pek çok kişi üzerinde denedik ve çıkan sonuç olarak şunu çok net söyleyebiliriz; çam kozalağı şurubu öksüğü kesmek için en hızlı öksürük kesici olabilir.

Sürekli öksürük şikayetiniz varsa, boğazda hırıltı ve balgam varsa öksürüğü şıp diye kesen bu karışımı evinizde hazırlayıp tüketebilirsiniz.

Çoçuklarda gece kuru öksürük çokça görülmektedir. Yetişkinlerde gece öksürüğü çoğu zaman uyutmamakta ve vücudu güçsüz bırakmaktadır. Bu kozalak şurubu düzenli olarak birkaç gün tüketildiğinde hem
öksürüğe iyi geliyor hem de vücuda bir direnç, bir zindelik veriyor.

Kozalak şurubu ne kadar içilmeli?

Doğal bir karışım olduğundan gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Her şeyin azı karar, çoğu zarar demişler. Bu karışımı sabah akşam bir yemek kaşığı kadar tüketmek fayda sağlayacaktır.

Kozalak şurubu nasıl içilir?

Çam kozalağı şurubu ılık suyun içerisine karıştırılarak tüketilebileceği gibi olduğu gibi kaşıkla yiyerek de tüketilebilmektedir.

Kozalak şurubu tarifi videosu…

Kozalak şurubu adından da anlaşıldığı üzere çam ağaçlarındaki çam kozalakları kullanılarak yapılıyor. Özellikle kış aylarında artan öksürüğe karşı inanılmaz fayda sağlayan bu şurup; solunum ve akciğer rahatsızlıklarına iyi gelmenin yanı sıra mide rahatsızlıklarına karşı da oldukça faydalıdır.

Dışarıda hazır halde de satılan bu karışımı siz de evinizde biraz zahmete katlanarak yapabilirsiniz. Bu karışımı yapabilmek için öncelikle taze yani yeşil haldeki çam kozalaklarına ihtiyacınız olacak. Bu çam kozalağı şurubu hazırlamanın ilk adımı iyice yıkamadan geçiyor, ardından da malzemeleri iyice kaynatmak gerekiyor. Tüm detayları videomuzda paylaştık. Detayları videoda bulabilirsiniz.

Kozalak şurubu nereden alınır? Kozalak şurubu satan yerler nereler? Çam kozalak şurubu fiyatı, çam kozalağı şurubu fiyat bilgisi nereden ulaşılabilir? Kozalak şurubu fiyatı arıyorsanız ve sipariş vermek isterseniz de aşağıdaki numara ile irtibata geçebilirsiniz.

Çam kozalağı şurubu nereden alınır

Çam kozalağı şurubu nelere iyi gelir?

Kozalak şurubu faydaları saymakla bitmiyor ama başlıca faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Çam kozalaklarında bulunan pinen solunum kaynaklı sorunların tedavisinde kullanılır.
  • Öksürme, bronşit, boğaz ağrıları, nefes darlığı gibi sorunları tedavi edicidir.
  • Akciğeri temizler, nefes almada çekilen rahatsızlıkları giderir.
  • Bağışık sistemini güçlendirir.
  • Hastalık yayıcı mikroplara karşı vücudun daha dinç kalmasını sağlar.
  • Psikolojik sorunlardan kaynaklı salgılanan hormonlarda kişinin daha rahat hissetmesini sağlamaktadır.
  • İnsan metabolizmasını düzene sokar, uyku sorunlarına çözüm getirir.
  • Odaklanma kabiliyetini arttırır.