Gündem

KORONAVİRÜS İÇİN DE UYARMIŞTI şimdi beklenen felaketleri sıraladı

Her şey develerin katli ile başladı daha kötüsü de gelecek

Yönetim ve İletişim Stratejisti Ertan Özyiğit, koronavirüsten sonraki felaketi açıkladı: Kuşlar garip hareketler yapacak! O hayvanlar…

Corona virüsü salgınını 6 ay önceden bilen Araştırmacı Yazar Ertan Özyiğit’ten kan donduran yeni açıklamalar…
Aralık 2019’da YouTube kanalında yayınladığı videosunda 2020’nin ilk yarısında dünyanın bir salgınla boğuşacağını önceden açıklayan Yönetim ve İletişim Stratejisti, Araştırmacı Yazar Ertan Özyiğit, corona virüsü salgını ve arkasında yatan güç hakkında flaş açıklamalarda bulundu:

– Her şey 3 ay önce Avustralya’da develerin katliyle başladı. dünya bir yerden diğer yere savrulmaya başladı.

ekirgeler de aynı. Alman bilimadamı bir araştırma yapmış. Çekirgeler istenilirse istenilen yere toplanıp yönlendirilebilir. Hayvanların hepsi vibrasyondan etkileniyor. Nereye giderlerse yönlendirebilirsiniz…

– Bundan sonra sonra karınca ve örümcek göreceğiz. Kuşlar garip hareketler edecek. Bunlar olacak. Hayvanların manyetik alanlarla ilgili bir davranışı var. Yarısı uçarken ses çıkartıyor. Diğeri onlardan etkileniyor. Cisimleri tanıyorlar ve görmedikleri için etkileşiyorlar. Bunlara örnek olarak yunusları verebiliriz.

Aralık 2019’da YouTube kanalında yayınladığı videosunda 2020’nin ilk yarısında dünyanın bir salgınla boğuşacağını belirten Yönetim ve İletişim Stratejisti, Araştırmacı Yazar Ertan Özyiğit’e koronavirüsü ve arkasında yatan gücü sorduk.

Aralık 2019’da YouTube kanalınızda yayınlanan videonuzda söylediklerinizi şu an yaşıyoruz. 2020’nin ilk yarısında büyük bir salgınla boğuşuyoruz. Sizce korona insan yapımı bir virüs mü? 2020’nin ikinci yarısında bizi neler bekliyor?

– Bundan 6 ay önce, yani virüs çıkmadan önce, böyle büyük bir pandemik operasyonun dünyaya uygulanacağını söylemiştim. 2020’de başlayacağını, 2020’nin sonuna kadar da süreceğini deklare etmiştim. Buradaki olay tabii yalnızca The Economist kapağı değil. The Economist kapağının yalnızca benim için anlamı, zamanını söylüyordu The Economist. Fakat böyle salgınlar…

– Fakat böyle salgınlar, yani, bahsedilen dünya üzerindeki bir virüs salgını yüz yılda bir muhakkak gerçekleşir, aynı depremlerde olduğu gibi. Yani bugün biz de biliyoruz ki en az 50 veya 100 yıl aralığında büyük depremler İstanbul’da muhakkak olmuştur, olacaktır. Fakat buradaki olay şu…

– Fakat buradaki olay şu, bu artık bir normal virüs salgınının dışında ben bu işin daha çok tetiklendiğini yani laboratuvarda hazırlanıp uygulandığına inanıyorum. Farz edelim ki laboratuvarda hazırlanmadı da bu virüs bir şekilde ortaya çıktı. Siz üst akıl olsaydınız…

– Siz üst akıl olsaydınız, bu olayı kullanır mıydınız, kullanmaz mıydınız? Ona karar vermeniz lazım. Yani eğer üst akıl diye bir gerçekten dünyada egemen bir yapı varsa bu yapı muhakkak ve muhakkak dünyadaki herhangi bir olayın ya tetikler veyahut da herhangi bir gelişen olayı muhakkak yönetir. Bunu nasıl anlatabiliriz?

– Rakamlardan bahsedersek daha iyi anlayacaksınız. Dünyanın şu anda bir yıllık gayri safi milli hasılası 81 trilyon dolar. 81 trilyon dolarlık bir gayri safi hasıla üretiyor dünya. Fakat dünyanın borcu 280 trilyon dolar kadar büyük bir para.

– Dünya bir yere borçlu. İşte kim borçluysa, dünyanın başına gelen her şey, o alacaklı tarafından yapılıyordur. Yani bir anda şöyle düşünün, o kadar zenginsiniz ki, Amerika’dan bile daha zenginsiniz. Ölmek ister misiniz? Ki ‘Hayır’dır bunun cevabı.

– Dolayısıyla siz çıkacak herhangi bir virüsü kontrol etmek istemez miydiniz? Veyahut da bunun için laboratuvar kurmaz mıydınız? Veyahut da bir virüs veya salgın çıkacaksa bunu yönetmek istemez miydiniz? Bütün bu verilere baktığımız zaman, dünyada aslında nüfus azaltma, kalabalığı azaltma projesi gerçekleşiyor diye bakacağız.

– Bundan sonra ne olur? Buraya kadar söylemiştik. Bundan sonra ekonomilerde büyük bir daralma görülecek.

Ve daha çok ulus devletlere doğru çekilirken yapılar ve sınırlar belli olurken, yani şunu söylemek istiyorum, dünyadaki hem sosyokültürel hem de sosyoekonomik tüm yapılar değişecektir bundan sonra.

İzmir depremini 15 saat önce bildi, İstanbul için tarih verdi

Prof. Dr. Naci Görür: İzmir’deki deprem beklenen deprem değil

İstanbul’un depreme karşı en riskli 9 ilçesi! Eğer deprem olursa…