Gündem

Kar yağışı ve sağanak geliyor! Meteoroloji bölge bölge uyardı

Son dakika haberi… Meteoroloji’nin son yayımladığı raporda hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte 11 ilimizde sağanak yağmur bekleniyor. Bazı illerimizde ise kar etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul dahil 11 ile yağmur beklendiğini açıkladı. A Haber muhabiri Erdal Kuruçay kar ve yağmur yağacak illeri canlı yayında aktardı.

Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren düşeceğini belirten Kuruçay, Marmara ve Karadeniz’de sağanak yağışların başlayacağını söyledi.

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Meteoroloji’den yağmur uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul ve birçok il için sağanak yağışların geldiğini açıkladı.

A Haber muhabiri Erdal Kuruçay peş peşe gelen uyarıların ardından canlı yayında son detayları aktardı.

HANGİ İLLERE KAR YAĞACAK?

Kuruçay yaptığı açıklamada, “Sivas’tan Malatya’ya uzanan kesimde kar ve karla karışık yağmur, Kars ve Ardahan bölgelerinde de kar ile karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor” ifadelerine yer verdi.

METEOROLOJİ’DEN 11 İLE FLAŞ UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyıları, Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul’un Anadolu Yakası, Bursa ve Balıkesir’in kuzeyi, Antalya’nın iç kesimleri, Burdur’un doğusu, Isparta’nın güneyi ile Konya ve Karaman çevrelerinin yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.