Sağlık

Gözünün bu hale gelme sebebi doktorları bile şaşırttı: 25 yıl boyunca…

Göz ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. Doktorları bile şaşkına çeviren gerçek yapılan muayene sonucu ortaya çıktı!

Avustralya’nın Sydney şehrinde yaşayan Theresa Lynch, tam 25 yıl boyunca gözündeki rimeli temizlemedi. 50 yaşındaki Lynch, yıllarca rimelini gözünden temizlemedi. Göz ağrısı şikayetiyle hastaneye giden Theresa Lynch, doktorları bile şaşırttı.

Neredeyse gözlerini kaybedecek olan kadın, hekim kontrolünden önce göz damlası kullanmaya başladı. Lynch’in göz kapaklarının içinde siyah, küçük kitleler bulunuyordu. Uzmanlar, yatmadan önce temizlenmeyen maskaranın buna yol açtığını söyledi. Göz kapağı derisinin altına yerleşen kitleler neredeyse Lynch’in gözlerini kaybetmesine neden olacaktı.

Doktorları bile şaşırttı

The Sun gazetesinde yer alan habere göre; muayenede Theresa Lynch’in göz kapağını kaldıran göz doktoru Dana Robaei, “Meslek hayatımda böyle bir şey görmedim” açıklamasında bulundu.

50 yaşındaki Lynch, 25 yıl boyunca makyajında kullandığı rimeli temizlememişti ve rimel parçacıkları adeta derinin içine işlemiş ve orada kitleleşmişti. Dr. Dana Robaei, bir buçuk saat süren bir operasyonla Lynch’in gözündeki kitleleri temizledi.