Gündem

Diriliş Ertuğrul’un senaristi yeni dizisiyle geliyor

Diriliş Ertuğrul’un senaristi yeni dizisiyle geliyor. Dizinin adı, yayınlanacağı kanal gibi detaylar da belli oldu

ATV’nin en çok izlenen dizisi Kuruluş Osman’a TRT’den Nizamı Alem adında rakip dizi geliyor.

Selçuklu dönemini anlatacak olan dizi, Diriliş Ertuğrul’un da ekibinde yer alan Serdar Özönalan tarafından kaleme alınacak. İşte yeni dizi Nizamı Alem’e dair detaylar…

TRT ekranlarında ‘Nizamı Alem’ isimli yeni bir dizi başlıyor. Ülkede ve dünyada nizamı sağlamak, düzeni yeniden kurmak ve inşa etmek anlamlarına gelen Nizamı Alem Selçuklu dönemini anlatan bir dizi olacak.

Selçuklu Devleti’nin hem Anadolu’ya hem de bölgeye hakim olan düzenini anlatacak olan Nizamı Alem dizisini Diriliş Ertuğrul’un senaristlerinden Serdar Özönalan kaleme alacak.

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan ‘Nizamı Alem’ dizisi Akli film tarafından hazırlanacak. ‘Kuşlarla Yolcululuk’ dizisini yapan ve yakında yayınlanacak olan ‘Hay Sultan’ dizisini hazırlayan Akli Film, TRT 1’de yayınlanması için Nizamı Alem dizisi ile anlaşmaya vardı.

Senaryosunu Serdar Özönalan‘ın kaleme aldığı ve Selçuklu dönemini anlatacak olan dizinin adı Nizami Alem olarak kesinleşti. Diriliş Ertuğrul’un da ekibinde yer alan Serdar Özönalan dizinin tek senaristi olacak.