Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun mitinginde atılan slogana tepki gösterdi

Bugün Van’da bir miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde bu slogan vardı.

Erdoğan, “İnşallah 14 Mayıs’ta bunların hesabını sormaya var mıyız? Gidip Van’dakiler dahil Kürt kardeşlerimize, her türlü zulmü yapan her türlü insanlık suçunu işleyen CHP’ye ne oldu.

Ya düşünün CHP burada gelip de miting yapabilir miydi? Kimle yaptılar? Şimdi bunu CHP’ye sormak lazım. CHP’ye desteklerini utanmadan ‘dişe diş kana kan’ diyenlerin derdi Van olabilir mi? Vanlının huzuru refahı olabilir mi? ifadelerini kullandı.

“TERÖR ÖRGÜTÜ BİR DAHA KILINIZA İLİŞEMEYECEK”

Kardeşlerim devletinize güvenin. Bize güvenin. Huzurunuza hatta namusunuza göz diken terör örgütü bir daha kılınıza bile ilişemeyecek. Kardeşlerim Van depremini hatırlıyorsunuz demi. O zaman Belediye Başkanı kimdi? Malum HDP’li. O zaman Van’ın susuzluğu ile ilgili bir adım atmadı. Ne dedi gelsin devlet yapsın. Ben o zaman DSİ’yi görevlendirdim. Biz Van’ın susuzluğunu giderdik. Edremit’i Edremit biz yaptık. Erciş’i Erciş biz yaptık.

Van Gölü demiyorum Van denizinin kıyısını biz yaptık. Nerede belediye. Belediye başkanı neden görevini yapmadı. Hani bunlar benim Kürt kardeşlerimi seviyordu. Bunlara inanıyor musunuz? Değerli kardeşlerim Türk’üyle Kürt’üyle biz yaratılanı yardandan ötürü sevdik. Bizim dinimizde Türk, Kürt, Arap şu bu yok. Biz sadece Allah için seviyoruz. Kürt kardeşlerimi de aynı anlayışla seviyoruz.