Gündem

Baba Vanga, Corona virüsü gerçekten bildi mi?

2020, felaketler yılı olarak başladı. Özellikle Corona virüs etkisiyle “Bu nasıl bir yıl?” diye delirmecelere başladık bile… Bir de üzerine Baba Vanga’nın 2020 kehanetlerine denk gelince korkmamak elde değil. Peki Baba Vanga, Corona virüsü gerçekten bildi mi?

Bulgar kahin Baba Vanga, “Balkanların Nostradamus’u” olarak biliniyor. 1911’de doğan Baba Vanga, 1996 yılında hayatını kaybetmişti. Popüler kültüre etkisi ise ölümünden sonra gerçekleşti.

14 yıldır mutlaka onun yıllık kehanetlerine denk geliyoruz. Daha önce 11 Eylül saldırılarını ve Brexit sürecini yıllar önce bildiği öne sürülmüştü biliyorsunuz.

İşte size son bomba! Baba Vanga’nın Corona virüsü de yıllar önce bildiği iddia edildi. Bu iddianın sahibi, ölmeden önce Baba Vanga ile tanışan Bulgar sporcu Neshka Stefanova Robeva’ymış.

Robeva, sosyal medya hesabından şunları demiş: “Baba Vanga, onu yıllar önce ziyaret ettiğimde bana ‘Neshka, corona hepimizin üzerinde olacak’ demişti. O zaman ne demek istediğini anlamamıştım. Corona kelimesi Bulgarcada koruma anlamına geliyordu. Bütün ülkenin Rusya’nın koruması altında olacağını söylemek istediğini sandımi. Şimdi durumu anladım.”

Robeva’nın açıklamalarından sonra elbette hepimizde aynı korku oluşuyor. Bu kehanetlerin ne kadar bizzat Baba Vanga tarafından söylendiği ise elbette meçhul. İnternet, Baba Vanga kehanetlerinden geçilmiyor!

2023’te yerkürenin yörüngesinde belli bellirsiz bir değişiklik yaşanacak. 2025’te Avrupa’da çok az insan yaşıyor olacak. 2028’de yeni bir enerji çeşidi bulunacak. 2033’te kutuptaki buzullar eridikçe yer kürenin su seviyesi artacak.

2046’da tüm vücut organları yeniden üretilip çoğaltılabilecek. 2076’da komünizm tüm dünyaya hakim olacak. 2084’te doğa yeniden canlanacak. 2088’de insanların saniyeler içinde yaşlanmasına sebep olan yeni bir hastalık türeyecek. 2097’de hızlı yaşlanma hastalığı tedavi edilecek.

2111’de insanlar androide benzer yaşayan robotlara dönüşecek. 2125’te Macaristan, uzaydan sinyaller alacak. 2130’da uzaylıların yardımıyla su altında medeniyetler kurulacak. 2164’te hayvanlar yarı insan haline dönüşecek.

2167’de yeni bir din ortaya çıkacak. 2170’de büyük bir kuraklık yaşanacak. 2183’te Mars’ta bir koloni nükleer güç haline gelecek ve Dünya’dan bağımsızlığını talep edecek.

2196’da Asya ve Avrupa ırkları tamamen birbirine karışacak. 4599’da insanlar ölümsüzleşecek. 5079’da dünyanın sonu gelecek! Ne diyorsunuz bu kehanetlere? Fazlasıyla iddialı, değil mi?