Gündem

ABD’de TL ile satılık arsa! İşte fiyatı

Tekirdağ’da emlak danışmanlığı yapan bir firmanın yöneticisi Sedat Kapçak, ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Napa kentinde 67 dönüm araziyi Türk lirası üzerinden satışa çıkardı

Tekirdağ’da emlak danışmanlığı yapan bir firma, ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı ve üzümleriyle meşhur Napa kentindeki bir araziyi Türk lirası üzerinden satıyor. Emlak sitelerine ilan veren firma, içinde mülklerinde bulunduğu tarıma elverişle 67 dönüm araziyi satışa çıkardığını açıkladı.

Firma yöneticisi Sedat Kapçak, firma olarak hayalleri olduğunu belirterek, ABD’de satışa çıkardıkları arazinin arkadaş olan 2’si Türk 3 kişinin ortak malı olduğunu söyledi. Kapçak, “Biz hep Türkiye’de satıyoruz. Ama niye ABD ya da başka ülkelerde yer almıyoruz, gayrimenkul almıyoruz. ABD’deki bir arazinin satışa çıkarıldığını öğrendik ve onlarda satışta bizim de aracılık etmemizi istediler” dedi.

‘AMERİKA’DA TL BAZINDA SATIŞ YAPACAĞIZ’

ABD’den gelen talep üzerine teknik araştırma yaptıklarını söyleyen Sedat Kapçak, “Yurt dışında yaşayan yabancılar gelip Türkiye’de işte Antalya’da, çeşitli illerimizde araziler alıyorlar. Neden biz Amerika’da almayalım, neden biz orada TL bazında satış yapmayalım diye düşündük. Bundan sonra oraya giderek görsel içerikleri çektik, arazinin üzerine çıktık, satışların nasıl yapıldığını araştırdıktan sonra bir fiyat oluşturduk ve 29 milyon 500 bin lira bazında ilana koyduk” diye konuştu.