Örgü Modelleri

2-3 yaş çocuk örgü etek yapılışı

Kız çocuk örgü etek modelleri tığ ve şişle örülebilir. Şiş ile yapılan etek modelleri daha çok kışlık iken tığ ile yapılanlar mevsimlik olabilir. Mevsim geçişlerinde hava biraz serin olduğu için ince muz çorap ile bu tığ işi örgü etekleri çocuklarınıza rahatlıkla giydirebilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda örgü robalı kız çocuk elbisesi yapımını anlatımlı olarak paylaşmıştık. Bu yazımızda ise 2-3 yaş çocuk etek modelleri ile yapımını sizler ile paylaşıyoruz. Kız bebekleri büyüyüp kocaman olana kadar en sevimli örgü etekler ve elbiseler içerisinde görmek istiyoruz. Erkek bebekler için patik, yelek gibi şeyler örülse de en çok örgü kıyafet kız çocuklarına yapılıyor. Çünkü etek, elbise hem örmesi daha kolay hem de kullanışlı oluyor. Bu yazımızdan sonra diğer yazılarımızda fırfırlı örgü etek nasıl yapılır, kolay örgü etek modelleri nelerdir görebilirsiniz.

Üç sıra düz üç sıra ters örgü ile yapabileceğiniz bu kolay örgü etek modelini ister kendi çocuğunuz için isterseniz başka biririnin çocuğu için hediye olarak yapabilirsiniz. 168 ilmekten oluşan örneğimizde 21 ilmekten oluşan motifler kullanıyoruz. Bu etek 3- yaş arası çocukların giyebileceği bir etektir. Siz isterseniz azaltabilir ya da artırabilirsiniz.

Videodaki örnekte orta kalın ip ve 3,5 numara şiş kullanılıyor. Daha kalın ya da daha ince yapmak için farklı kalınlıkta ip ve şiş kullanabilirsiniz. 2-3 yaş çocuk örgü etek yapılışı anlatımını videoda görebilirsiniz.