Ana sayfa Bebek / Çocuk Cepken yelek modelleri anlatımlı

Cepken yelek modelleri anlatımlı [Derya Baykal efe yeleği yapılışı]

2095
0
PAYLAŞ
Cepken yelek modelleri anlatımlı
Cepken yelek modelleri anlatımlı

Cepken yelek modelleri çok şık bir örnektir. Erkek çocuğu için yelek modelleri arıyorsanız bu modele mutlaka bakmanız gerekir. Cepken yelek diğer bir adıyla damat yeleği ya da efe yeleği yapılışı şemalı olarak bu makalemizde yer almakta. Cepken yelek modeli örmek isteyenler bu şemaya bakarak ve verilen bilgileri kullanarak rahatlıkla örebilecektir.

Cepken yelek modelleri anlatımlı
Cepken yelek modelleri anlatımlı

Cepken yelek nasıl örülür?

Bebeğiniz ya da çocuğunuz için efe (damat) yelek modeli arıyorsanız bu model gerçekten çok şık. Bu modeli bize Facebook sayfamızdan gönderen ve anlatan Zeynep Şahin Arısoy’a çok teşekkür ediyoruz. Siz de ördüğünüz ve sitemizde yayınlanmasını istediğiniz örgü modellerinizi Facebook sayfamızdan mesaj olarak göndererek bize ulaştırabilirsiniz. Gelelim kahverengi cepken yeleğin yapılışına…

  • Yeleğe 3 ilmek ile başlanır sağ ve soldan birer arttırarak 20 sıra sonra 40 ilmeğe ulaşınca düz devam edilir.
  • Koldan sonra 27 sıra örülür ve bitirilir.
  • Yeleğin örülüş şeması aşağıdaki görselde mevcuttur.
Cepken yelek modeli şeması
Efe yelek modeli şeması

Eğer yazılı anlatımdan ve şablondan bu modeli çıkartamam diyorsanız sizin için de alternatif bir yöntemimiz var:

VİDEOLU ANLATIM…

Efe modeli cepken yelek
Efe modeli yelek yapımı

Evet, cepken yeleği yapılışı videolu anlatım ile rahatlıkla çıkarılabilir.

15 dakikalık bu videoda ne yapmanız gerektiği tüm detaylarıyla anlatılmış. Anlatılan teknikler ve verilen bilgiler ışığında bu modeli rahatlıkla örebileceğinize inanıyoruz.

Mehmet Sökmen Youtube kanalında yayınlanan bu video size büyük kolaylık sağlayacaktır.

İşte yeleğin yapılışının anlatıldığı o video..

Bu yelek modelinin çocukların üzerinde çok şık durduğunu söylemek istiyoruz. Özellikle bayram, düğün gibi önemli günlerde çocuğunuza ördüğünüz bu yeleği giydirmeniz onun çok şık görünmesini sağlayacaktır. Hani İstanbul beyefendisi tabiri vardır ya aynen öyle görünecektir 🙂

Çocukların da şıklık hakları değil mi 😉 Hem de bu modeli örmek oldukça zevkli bir iş. Dilerseniz ilk başta yayınladığımız kahverengi cepken yelek modeli gibi koyu tonlarda isterseniz ise daha farklı renk tonlarında bu modeli örebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercih ve zevklerinize kalmış.

Sitemizde yer alan diğer bebek/çocuk örgü modellerine göz attınız mı? Sitemizden çıkmadan önce kategorimizi mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bebekler ve çocuklar için onlarca örgü giysi modeli bu kategorimizde yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here