Ana sayfa Sağlık Zeytinyağının saç ve sivilcelere muhteşem faydası

Zeytinyağının saç ve sivilcelere muhteşem faydası

14
0
PAYLAŞ

Daha önce hiç duymadığınız zeytinyağının kullanım alanları. Sağlık açısından ve lezzet açısından mükemmel olan zeytinyağı sadece yemek ve salatalarda kullanılmadığı biliyor muydunuz?

Sağlıklı beslenmek için yemek ve salatalarda kullandığımız doğal zeytinyağının farklı kullanım alanları sizi şaşırtabilir. İçerdiği doğallık sayesinde vücudumuzun bir çok bölgesine faydası kanıtlanmıştır.

İşte Daha önce hiç duymadığınız zeytinyağının kullanım alanları

Saçlarınızı canlandırın

Saçınız çok kuru ve cansız mı? Canlı ve parlak saçlar size zeytinyağı uygulamasını öneriyoruz. Yarım bardak zeytinyağını hafifçe ısıtın (Kesinlikle kaynatmayın) Bu ılık zeytinyşağını saçlarınıza sürün ve iyice yedirin. Ardından bir havlu ile saçlarınızı örtün ve 45 dakika bekleyin. Ardından şampuan ile yıkayın. Hem saçlarınız canlanacak hem de saç kremi kullanmadan yumuşacık olacaktır.

Sivilcelerinizden kurtulun

Sivilce tedavisinde zeytinyağ kullanılır mı dediğinizi tahmin ediyoruz. Yazımızı okuyunca olabileceğine inanacaksınız. 3 yemek kaşığı zeytinyağı ile 4 çorba kaşığı tuzu karıştırarak bir hamur yapın: Bu haburu elinizle yüzünüze sürün. Maske halinde yüzünüzde 2-3 dakika bıraktığınız karışımı ılık su ve sabunlar yıkayın. Bir hafta boyunca her gün uygulayın, daha sonraki haftada iki veya üç kez tekrarlayın. Cildinizle gözle görünebilir bir iyileşme göreceksiniz. ( zeytinyağı cildin doğal nemini geri verirken tuz, pul pul dökülme ile gözeneklerin temizlenmesini sağlar)