Ana sayfa Sağlık Zeytin çekirdeğini yutmak!

Zeytin çekirdeğini yutmak!

14
0
PAYLAŞ

Zeytin çekirdeğini yutmak çok ama çok faydalı. Zeytin çekirdeğini yutmak günümüz insanları tarafından pek fazla bilinmeyen bir konudur. Ama eskilerin yaptığı bir alışkanlıktır. Bazı alışkanlıklar sağlık açısından çok faydalıdır. Zeytin çekirdeğini yutmak edineceğiniz güzel bir alışkanlıktır.

 

Zeytin çekirdeğini senelerdir yuttuğunu bildiğimiz insanlarda kanser hadisesine nadiren rastlanılmıştır. Tavsiyemiz bizzat kendinizin denemesidir. Günde yediğiniz 5–6 tane zeytin çekirdeğini yutun ve kararı kendiniz verin. Ne biz nede bir başkası değil bizatihi kendi vücudunuz buna karar versin.

Faydasını görürseniz lütfen çevrenizdekilerle de, evinizdeki küçük çocuklarda dâhil olmak üzere, bu uygulamayı yapın. Zeytinyağı asırlardır en iyi, en mükemmel yağ olarak bilinen gıda maddesidir. Zeytinyağı 10 derecelerde donmayı temin eden madde bulunmaktadır. Yani evinize satın alacağınız zeytinyağının buzdolabında donabilen olmasına dikkat ediniz. Bu onun hakiki olduğunu gösterir.

Zeytinyağından sabun yaparsanız yağlı ciltlerde yağ dengesini, kuru ciltlerde ise yağlandırma özelliği temin eden bir hususiyet olduğunu tespit edersiniz. Yağ içerisinde antioksidan (bozulmadan kalabilme), sabun içerisinde re-oily (geri yağlandırıcı) olarak tabir ettiğimiz özellikleri sağlayan bu madde veya maddelerin ne olduğu bugün dahi bilinememektedir.

Kaynak: http://www.kadinkahvesi.com/zeytin-cekirdegini-yutmak/20207