Ana sayfa Sağlık Yoğurt suyu faydaları

Yoğurt suyu faydaları

11
0
PAYLAŞ

Yoğurt suyu faydaları hakkında daha önce bir şey duydunuz mu? Yoğurt suyu faydalarıarasında öyle bir madde var ki yüzünüzü güldürecek. Yoğurt suyu faydaları arasındaki o mucizevi faydası zayıflatıyor. Evet yoğurt suyu zayıflatıyor. Kendisi gibi suyu da faydalı.

Yoğurt suyu, kalsiyum, protein ve B vitamini ihtiva eder. Bu sayede de kişide tokluk hissi haslar. Yağ yakımını hızlandırdığı için de metabolizmayı çalıştırır. Tabi metabolizma hızlı çalışmaya başlayınca istemediğiniz o kilolar ve yağlar erimeye başlar. Ayrıca Yoğurt suyu faydalarıarasında cilt ve şeker hastalığına da iyi geldiği bilinir. İsterseniz diğer faydalarıyla sizi baş başa bırakalım.

İşte Yoğurt suyu faydaları
– Kilo vermek isteyen bir kişinin, boşaltım sisteminin düzenli olması gerekir. Bu sebeple de kabızlık sorununun olmaması gerekir. Yoğurt suyu ise faydalı bakteriler içermektedir. Bu sayede bağırsak florası dengelenir ve kabızlık önlenmiş olur.

– Yoğurt suyu kilo vermeyi kolaylaştırdığı için troid belirtilerini hafifletir, yorgunluğu alır ve sinirliliği önler. Özellikle de maden suyu ile yapılmış yoğurt troidin düzenlenmesini sağlarken, tok hissetmenizi de sağlayacak.

– Spor yapanların mutlaka yoğurt suyu tüketmesi gerekir. Yoğurt suyunun ihtiva ettiği faydalı besin ögeleri kasların beslenmesini sağlayacaktır.

– Cilt lekelerini temizlemek için yoğurt suyu oldukça faydalıdır. Cilde yapılan düzenli yoğurt suyu maskesi ile cilt lekelerinin hafiflemesi mümkündür.

Yoğurt suyu faydaları, sıvı içeriği sayesinde böbrekleri temizler. Bu sayede de taş ya da kum sorunu mevcut ise her gün yoğurt suyu içmek oldukça faydalı olacaktır.

Kaynak: http://www.kadinkahvesi.com/yogurt-suyu-faydalari/21729