Yaşar Nuri Öztürk’ün vefatındaki İlk kez duyacağınız şaşırtıcı detay

Sözcü gazetesinde Yaşar Nuri Öztürk’ün vefatıyla ilgili yer alan haber gerçekten şaşırtıyor. Detayları okuyunca sizlerde şaşırabilirsiniz

Sevilen İsim Yaşar Nuri Öztürk yaşadığı dönemde adından sıkça söz ettiren isimlerden biriydi.

Vefatındaki ayrıntı ise Sözcü gazetesinde yayınlandıktan sonra internette en çok okunan içerikler arasına girdi.

Yaşar Nuri Öztürk Sevilen Aynı zamanda görüşleriyle milyonların dikkatini çeken bir Din adamıydı.

Siyaset yaşamı boyuncada sevilen bir isim olan Yaşar Nuri Öztürk’ü bir kez daha rahmetle anarken sizlerle bu detayı paylaşıyoruz..

Ünlü ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk doğum gününde hayata veda etti. Öztürk, tıpkı doğduğu yılda olduğu gibi yaza denk gelen bir Ramazan ayında sonsuzluğa yürüdü. Diyanet takvimine göre Öztürk’ün doğum günü olan 22 Haziran 1951 o yılki Ramazan ayının 17’nci gününe denk geliyor.

Uzun süredir kanser tedavisi gören ilahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk 65 yaşında, doğum günü olan 22 Haziran’da hayatını kaybetti. 1951 yılında bir Ramazan ayının 17’nci gününde hayata gözlerini açan ünlü ilahiyatçı yine bir Ramazan ayının 17’nci gününde aramızdan ayrıldı. Yani milyonda bir denk gelebilecek tesadüf Yaşan Nuri’nin doğum ve ölüm gününde gerçekleşti.

32 YILDA BİR DENK GELİYOR

Hicri takvimine göre (ay takvimi) kutlanan dini günler her yıl miladi takvimin (Güneş takvimi) 11 gün öncesine denk geliyor. Yani İslami bir gün miladi takvime göre 32 yılda bir denk geliyor. Diyanet’in takvimine göre de Yaşan Nuri Öztürk’ün doğum günü olan 22 Haziran Ramazan ayına denk geliyor. İşin daha da ilginç olan yanı ise Yaşar Nuri’nin Ramazan ayının 17’nci gününde doğup yine 17’nci gününde vefat etmesi oldu. SÖZCÜ