Ana sayfa El işleri Örgü Dersleri Yaprak dökümü örgü modeli nasıl yapılır?

Yaprak dökümü örgü modeli nasıl yapılır?

31
0
PAYLAŞ

Yaprak dökümü örgü modeli nasıl yapılır? Yaprak dökümü örgü yapılışı anlatımlı video olarak örgü dersi niteliğinde. Bu hem görüntüsü hoş hem de örülüşü çok basit olan Yaprak Dökümü Örgü Modelini ister yelek ve hırkalarınızda isterseniz de kazaklarınızda kullanabilirsiniz. Yaprak Dökümü Örgü Modeli 16 ilmek ve katlarından oluşuyor.

Videomuzda da çok net bir şekilde görebileceğiniz Yaprak Dökümü Örgü Modeli’ni size kısa bir şeklide açıklamak isterim ;

1 Sıra Ön : 1 kenar ilmek, *1 ters, 3 düz, 2 ilmek birlikte düz, 2 ilmek birlikte düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, sıradaki ilmeği örmeden sağ şişe al sonraki ilmeği düz ör ve örmeden aldığın ilmeği ördüğün ilmeğin üzerinden geçir, sıradaki ilmeği örmeden sağ şişe al sonraki ilmeği düz ör ve örmeden aldığın ilmeği ördüğün ilmeğin üzerinden geçir, 1 düz, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kenar ilmek ile bitirin.

2. Sıra Arka : Tüm ilmekler ters örülecek.

3.Sıra Ön : 1 kenar ilmek, *1 ters, 2 düz, 2 ilmek birlikte düz, 2 ilmek birlikte düz,1 dola, 1 düz, 1 dola, 3 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, sıradaki ilmeği örmeden sağ şişe al sonraki ilmeği düz ör ve örmeden aldığın ilmeği ördüğün ilmeğin üzerinden geçir, sıradaki ilmeği örmeden sağ şişe al sonraki ilmeği düz ör ve örmeden aldığın ilmeği ördüğün ilmeğin üzerinden geçir, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kenar ilmek ile bitirin.

Yaprak dökümü, Yaprak dökümü nasıl yapılır, Yaprak dökümü örgü nasıl yapılır, Yaprak dökümü kazak, Yaprak dökümü yelek, Yaprak dökümü örgü yapılışı-video

4. Sıra Arka : Tüm ilmekler ters örülecek.

5. Sıra Ön : 1 kenar ilmek, *1 ters, 1 düz, 2 ilmek birlikte düz, 2 ilmek birlikte düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, sıradaki ilmeği örmeden sağ şişe al sonraki ilmeği düz ör ve örmeden aldığın ilmeği ördüğün ilmeğin üzerinden geçir, sıradaki ilmeği örmeden sağ şişe al sonraki ilmeği düz ör ve örmeden aldığın ilmeği ördüğün ilmeğin üzerinden geçir, 3 düz, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kenar ilmek ile bitirin.

6. Sıra Arka : Tüm ilmekler ters örülecek.

7. Sıra Ön : 1 kenar ilmek, 1 ters, 2 ilmek birlikte düz, 2 ilmek birlikte düz,1 dola, 1 düz, 1 dola, 3 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, sıradaki ilmeği örmeden sağ şişe al sonraki ilmeği düz ör ve örmeden aldığın ilmeği ördüğün ilmeğin üzerinden geçir, sıradaki ilmeği örmeden sağ şişe al sonraki ilmeği düz ör ve örmeden aldığın ilmeği ördüğün ilmeğin üzerinden geçir, 2 düz, * dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 1 kenar ilmek ile bitirin.

8.Sıra Arka : Tüm ilmekler ters örülecek.

Bunda sonra devamlı olarak 1. ve 8.sıraları takip edin.

Hayırlı Örgüler Dilerim.

Kaynak: http://arzusepeti.blogspot.com.tr