Ana sayfa Sağlık Sivilceler için karbonat maskesi: Tamamen doğal ve etkili formül!

Sivilceler için karbonat maskesi: Tamamen doğal ve etkili formül!

25
1
PAYLAŞ
Sivilceler için karbonat maskesi
Sivilceler için karbonat maskesi: Tamamen doğal ve etkili formül!

Sivilceler için karbonat maskesi yapılışını ve uygulanışını video ve yazılı olarak sizler için yayınlıyoruz..

Sivilceler için doğal ve etkili bir formül arıyorsanız karbonat maskesi tam da size göre bir formül!

Sivilceler özellikle ergenlik döneminde çıkan ve daha sonra da stres, yağlanma gibi çeşitli sebeplerle ortaya çıkan ve insanın canını oldukça sıkan bir cilt problemidir. Bu cilt problemiyle baş etmek ise sanılan kadar zor değildir. Türkiye’de halk arasında sivilce sıkmaya hatta ve hatta videolarını izlemeye bile bayılırız ki bu videolar genellikle hepsi iğrenç sonuçları olan videolardır. Bunu bildiğimiz halde bir türlü kendimizi sivilcelere karşı frenleyemeyiz.

Karbonat maskesi tarifi bu sıkıntılı süreci aşmanıza çok ama çok yardımcı olacak doğal bir formüldür.

Sivilceler için karbonat maskesi Tamamen doğal ve etkili formül!

Karbonat sadece mutfakta kullanılmamaktadır. Bilindiği kadar bilinmeyen kullanım alanları da mevcut olan karbonatın güzellik ve sağlık amacıyla da kullanıldığı pek çok formül bulunmaktadır. Diş beyazlatmada özellikle karbonatın kullanıldığını bilmeyen neredeyse yok gibidir. Fakat yeri gelmişken şu uyarıyı da yapalım: Çok sık bu teknikle fırçalanan dişlerde aşınmaya bağlı olarak zayıflık ve buna da bağlı olarak çürümeler meydana gelebilmektedir. Siz siz olun her işi ölçülü yapmaya özen gösterin. Arada bir karbonat ile fırçalamak faydalıdır fakat her gün kullanmak zararlı sonuçlar doğurur.

Sivilcelerin en önemli nedenlerinden bir tanesi cildimizin üretmiş olduğu fazla miktardaki ölü deri hücresinin dışarı atılamamasına bağlı olan gözeneklerin tıkanmasıdır. Ciltteki bu ölü derilerden kurtulmak sivilcelerin de doğru orantılı bir biçimde azalmasını sağlayacaktır.

Karbonat sivilce lekelerine iyi gelirmi sorusunu soranlardansanız faydalarını okuyun 🙂

Peki karbonat maskesi sivilceye nasıl iyi gelir?

Karbonat maskesi sürüldüğü yani tatbik edildiği noktalarda deri tabakasının soyulmasını sağlayarak ölü deri hücreleri, yağ tabakası gibi sivilce oluşumuna neden olup bize hayatı zindan eden faktörleri ortadan kaldırmamıza yardımcı olur.

Bir diğer cilt problemi olan siyah noktaların temizlenmesi konusunda etkilidir. Siyah noktalar akne oluşturan bakteri ve yağ barındırdıkları için temizlenmeleri uzun vadede çok faydalıdır.

Sivilcelerdeki inflamasyonu azaltır.

Karbonat maskesi tarifi için gerekli malzemelere gelecek olursak;

Çok kolay olan bu tarif için karbonat ve ılık sudan başka hiçbir şeye ihtiyacımız yok.  8 çay kaşığı karbonat ve karbonat miktarının yarısı kadar ılık su işimizi görecektir.

Karbonat ve su karıştırılarak maske karışımı oluşturulur. Ortaya çıkan karışımın diş macunu gibi, kremsi ve yumuşak halde olması gerekir. Fazla katı veya çok seyrekse su ve karbonat miktarını ayarlayarak bu kıvama getirebilirsiniz.

Sivilceler için karbonat maskesinin uygulanışı nasıl olmalıdır?

Yüzünüzü bol su ile yıkayın. Temiz bir havlu veya bez ile kurulayın. Diğer tüm maskeler gibi temiz cilde uygulanması gerekir.

Karışımı parmaklarınızla veya yumuşak bir bezle yalnızca sivilce/siyah nokta olan bölgelere uygulayın. Kesinlikle ovalamayın çok hafif dokunuşlarla sürün

5-10 dakika sonra yüzünüzü bol su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Sonrasında yağsız bir nemlendirici kullanmak kuruluğu önlemek için faydalı olacaktır.

Haftada bir kere bu tedaviyi tekrar ederek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Sizin için bir de video yayınlıyoruz ki bu videoda fikir oluştursun…  Karbonat maskesi yapanlar bunun faydasını gördüğünü söylüyor.

1 YORUM

  1. […] Sivilce tedavisi için şifalı bitkiler yerine size daha etkili ve daha basit bir tedavi şeklinden bahsedeceğiz. Sivilcelerden savaşmakta deniz suyunun etkili olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu sinir bozucu cilt probleminden kurtulmanın en önemli tedavi yöntemi cildimize uygulayacağımız deniz suyu olmaktadır. Sivilceler genellikle derideki ölü hücrelerden veya tabakalarından meydana geldiğinden deniz suyundaki tuz oranı bu ölü deri tabakasını atmamıza yardımcı olmakta ve dolayısıyla sivilcelerin çıkmasına engel olmaktadır. […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here