Ana sayfa Aksesuar Dekorasyon Sakallı ipten klozet takımı yapılışı – 3’lü model

Sakallı ipten klozet takımı yapılışı – 3’lü model [Örgü paspas modelleri]

2588
1
PAYLAŞ

Sakallı ipten klozet takımı yapılışını adım adım anlatıyoruz. Modelin içinde sakallı ipten paspas yapımı da mevcut! Bu takım 3 parçadan oluşuyor.

Banyonuza şık bir örgü klozet takımı modeli hazırlamak istemez misiniz?

Sakallı ipten klozet takımı yapılışı
Sakallı ipten klozet takımı yapılışı

Hem kolay hem de çok şık olan bu klozet takımı modelini evde rahatlıkla örebileceğinizden eminiz. Hem de bu işten para kazanabilirsiniz çünkü bu modeli görüp beğenip “bana da ör” diyenler olacaktır mutlaka.

Sakallı ipten 3’lü klozet takımı nasıl örülür? Sakallı ipten paspas ve klozet kapağı nasıl yapılır? İşte tuvalet için muhteşem hem dekoratif hem de kullanışlı. Bu modelin yapılışını takipçilerimizden Emel Ölmez Kayikci gönderdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

İşte Emel Ölmez Kayikci’nın örneğinin yapılışı

Öncelikle sakallı iplerin kalın olanından ip ve 8 numara şişle örülüyor. Kare büyük paspas 65 ilmek baslayip önden 5 sira ve biteste 5 sira kenarlarda 5erden harosa yapip çerçeve gibi dusunun katlanmamasi icin öyle yaptim ve kare olacak sekilse ordum orta çiçek sari kismi 5 numara sis ama ince ip 100 gr olanlardan 8ilmek baslayip her ilmekde artirarak 20 olana kadar orulcek ve 5 sira arttirmadan oruldukten sonra her sira bir ilmek keserek devam ediyoruz 8olunca kesiyoruz.

Sakallı ipten klozet takımı modeli
Sakallı ipten klozet takımı modeli

Papatya kisimlari ayni sekilde kalin ip olcak 5 numara sis ve 4 ilmekle basliyoruz artirarak her sirada 16 olana kadar oruyoruz 16ilmek olunca 1sira orup tekrar her sirada 1 tane kesiyruz 4 olunca kesiyoruz.

Diğer klozet onu icin 45 den baslayip kare oluana kadar oruyoruz ve3 e boluyoruz 15 15 bi kenardan orup ayri sise aldim ve ortasini kesdim bi kenar 1karis orup kesdim digeride ayni.

Bunun sari kismi biraz küçük olcak sari kismi 4ile baslayip artirip 4 de bitircez papatya kisimlarida 3 le baslayip 12 ye kadar orup 3de bitircez ve kapak kismi 25 ilmekle baslayip her sirada birer ilmek arttirarak 45 kadar orup bir karis normal örüp kesmeye basliyoruz her ilmekde bir tane keserek 25 olana kadar oruyoruz ve kesiyoruz

Bunun orta kismi biraz once anlattigimla aynisi en son arkasini cevirip kenar iplerinden lastik gecirdim sapka misali önce alt kisimlarini otup sonra suslemelerini ayri ekledim uzerine ve kabarik durmasi icin elyaf koydum icine.

Sakallı ipten Paspas Yapılışı - Kolay Paspas modeli
Sakallı ipten Paspas Yapılışı

Sakallı ipten paspas yapılışı [Video]

Sakallı ipten paspas modelleri gerçekten çok şık görünüyor. Sizin için çok kolay ama bir o kadar da şık bir örneği yayınlıyoruz.

Canım Anne Youtube kanalında yayınlanan bu kolay paspas modeli sakallı ip kullanılarak yapılıyor ve oldukça da şık görünüyor. Yapılış aşamaları tüm detaylarıyla aşağıdaki videoda mevcut ve uygulamalı olarak gösteriliyor.

Yaklaşık 17 dakikalık bu video sayesinde banyonuzda kullanabileceğiniz çok şık bir paspas modelliniz olmuş olacak..

İşte Sakallı ipten Paspas Yapılışı – Kolay Paspas Yapılışı Videosu

1 YORUM

Comments are closed.