Sağlık Bakanlığı bölge bölge duyurdu: 438 vakayla ilk sırada

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 15 gün önce açıkladığı artış yaşanan iller arasında gösterdiği bölgelerde bugün durum nasıl? Sağlık Bakanlığı koronavirüs vakalarına ilişkin son dakika verilerinde 438 vakayla ilk sırada yer alan bölge açıklandı. Gelen son dakika haberine göre; yoğunluk haritasına yansıyan görüntüler 1 Eylül ve 16 Eylül’de Hayat Eve Sığar uygulamasına böyle yansıdı. İşte 15 gün önce başlayan vaka artışlarının yaşandığı illerdeki son durum…

EN ÇOK HASTA BULUNAN 5 İL AÇIKLANMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3 Eylül’de yaptığı açıklamada, ‘En çok hasta bulunan beş ilimizde pnömoni oranları; Ankara: %4.7, İstanbul: %4.61, Konya: %8.78, Kayseri: %6.49, Diyarbakır: %8,37. Güç tedbirde’ demişti.

Bakan Koca, “Yer yer Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa ve Batman gibi bazı illerimizde hızlı hasta artışlarına bağlı hastane sıkıntısı yaşandı. Hızlı müdahale ile sorunlar aşılmaktadır. Diyarbakır gibi bazı illerimizde yakın çalışmalarımız sürdürülmektedir” bilgisini vermişti.

1 Eylül’de yaptığı açıklamada vatandaşlara koronavirüse karşı uyaran Bakan Koca, “Virüs, gücünü kaybetmedi. Ölümlerin sayısı da artıyor, ağır vaka sayısı da artıyor. Bizim özellikle ağır vaka sayısını azaltmamız lazım. Risk burada. Maske ve mesafe kuralına uyarsak yüzde 90 oranında başarı kazanırız. Maske ve mesafeye alışmamız lazım” demişti.

4 Eylül’de Diyarabakır’da bir takım ziyaretlerde bulunan Bakan Koca, burada Diyarbakır İl Değerlendirme Toplantısı’nın gerçekleştirildiğini duyurmuş koronavirüse karşı alınacak olan tedbirleri ve önlemleri açıklamıştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI 15 EYLÜL VERİLERİNİ AÇIKLADI

Sağlık Bakanlığı 15 Eylül’e ilişkin bölge bölge koronavirüs verilerini açıkladı.

En çok koronavirüs vaka artışının yaşandığı bölgenin 438 kişiyle Batı Anadolu olduğu görüldü. En az ise 16 kişiyle Batı Marmara…

Cinsiyet ve yaş grubuna göre düşen yeni koronavirüs vaka sayısı ise tabloya böyle yansıdı.