Ana sayfa Battaniye Ponpon bebek battaniyesi nasıl örülür?

Ponpon bebek battaniyesi nasıl örülür?

791
0
PAYLAŞ

Ponpon bebek battaniyesi nasıl örülür? Anlatımlı örnek arayan hanımlar için çok güzel bir modeli paylaşıyoruz. Bu modelin fotoğraflarını ve anlatımını bize Facebook sayfamızdan gönderen Fatma Korkut’a çok teşekkür ediyoruz. Sizler de kendi ördüğünüz modelleri anlatımıyla birlikte gönderin, yayınlayalım.

Ponpon bebek battaniyesi nasıl örülür

Örgü modeli için gerekli malzemeler..

1- 3 no tığ

2- 2 yumak dut ipi istenilen renkte Beyaz sarma ip kilo hesabı aldım yarım kg

Bir metre uzunluğunda zincir çekiyoruz tığın başına bir kere dolayıp zincire batıp 2 kerede çıkıyoruz yani trabzan yapıyoruz.. Her sıranın sonunda bi üst sıraya çıkmak için 3 zincir çekiyoruz… 2 sıra yaptıkdan sonra “dut ipi” bağlayıp ipin düz olan yerine 4 trabzan, ponponlu yerin arka dısına ise 3 trabzan yapıyoruz..sıra sonuna kadar böyle devam ediyoruz. Tekrar 2 sıra düz ip bir sıra dut ipiyle birlikte örüyoruz.. Kare olunca kenarlarını yapıyoruz.. Kenar oyasını değiştirebilirsiniz… İşte bu örneği anlatımı böyle. Kolay gelsin, umarız sizin için yararlı bir içerik olmuştur. Sitemizden diğer modellere de göz atabilirsiniz.

Ponpon bebek battaniyesi, Ponpon bebek battaniyesi nasıl örülür, bebek battaniyesi nasıl örülür, ponpon battaniye nasıl örülür (1)  Ponpon bebek battaniyesi, Ponpon bebek battaniyesi nasıl örülür, bebek battaniyesi nasıl örülür, ponpon battaniye nasıl örülür (3) Ponpon bebek battaniyesi, Ponpon bebek battaniyesi nasıl örülür, bebek battaniyesi nasıl örülür, ponpon battaniye nasıl örülür (4)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here