Ana sayfa Aksesuar Paspas nasıl örülür?

Paspas nasıl örülür?

803
1
PAYLAŞ

Paspas nasıl örülür? Eviniz için paspas örmek istiyor ve çok şık bir model arıyorsanız Aynur Kutlu kendi modelinin yapılışını sizler için anlattı. Gerçekten çok şık bir model ve evinizin rengine uygun renklerde yapmanız halinde odanızın şıklığına şıklık katacaktır. İşte yapılışı…

İki ip kullanılarak örülüyor. Bir tanesi sakallı ip bir tanesi normal yün ip . 6 numara şiş ile 30 ilmek başlanarak kare tamamlanır. İp kesilmeden diğer renk iple devam edilerek bir kare daha bitirilmesi kadar örülür. Sonra tekrar diğer renk iple kare yapılır bu şekilde 5 kare üst üste biter yani ayrıca dikmeye gerek kalmaz. 5 kare bitince kesilecek. Bunun gibi 3 tane yapılıp uzun kenarlar birbirine dikilerek paspas tamamlanır.

paspas modelleri, paspas nasıl örülür, paspas nasıl yapılır, paspas yapımı (1) paspas modelleri, paspas nasıl örülür, paspas nasıl yapılır, paspas yapımı (2) paspas modelleri, paspas nasıl örülür, paspas nasıl yapılır, paspas yapımı (3) paspas modelleri, paspas nasıl örülür, paspas nasıl yapılır, paspas yapımı (4)

 

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here