Öldükten 6,5 saat sonra dirildi

İspanya’da kar fırtınasında bir kadının vücut ısısı 20.2 dereceye kadar düştü ve kalp atışı yaklaşık 6.5 saat durdu. Hastaneye kaldırılan kadın bir mucize yarattı

İspanya’nın La Vanguardia gazetesinde yer alan habere göre, 3 Kasım’da ülkenin kuzeydoğusundaki Nuria kenti yakınlarında eşiyle dağ yürüyüşüne çıkan Audrey Mash adlı kadın, kar fırtınasından geri dönemedi ve vücudu dondu.

Yaklaşık 3 saat sonra bölgedeki kurtarma ekipleri tarafından helikopterle hastaneye götürülen 34 yaşındaki kadının öldüğü düşünüldü. Vücut sıcaklığı 20,2 santigrat dereceye kadar düşen ve 6,5 saat kadar kalp atışları duran Mash, hastanedeki iki uzman doktorun müdahalesiyle kurtarıldı.

11 GÜN SONRA HASTANEDEN ÇIKTI

Yetkililer, hastaneden 11 gün sonra yürüyerek çıkan Mash’ın, sadece el parmaklarında koordinasyon ve uyuşma sorunu olduğunu ve vücudunda kalıcı hiçbir nörolojik hasar oluşmadığını ifade etti.

Eşiyle birlikte 2017 yılından bu yana Barselona’da yaşayan ve İngilizce öğretmenliği yapan Mash, 3 Kasım’da yaşananlarla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını söyledi.

İSPANYA’DA İLK

Yetkililer, hipotermi sonucu kalp atışı 6,5 saat duran Mash’ın hayata döndürülmesinin, İspanya’da ilk olduğunu ifade etti.

BU VİDEOLARA MUTLAKA GÖZ ATIN…