Oklava yeleği nasıl örülür?

Oklava yeleği nasıl örülür?

Oklava yeleği nasıl örülür? Oklava yelek modeli örmek isteyenler için bu modelin yapılışını hem videolu hem de yazılı olarak anlatacağız. Yelek örmek isteyenler bu modeli örmeyi deneyebilir. Gerçekten çok şık bir yelek modeli.

oklava yelek örneği, oklava yelek nasıl örülür, yelek nasıl örülür, yelek modeli, yelek örneği, örgü yelek modeli

Oklava yeleği yapılışı anlatımlı

Yeleğe ilk olarak tığ ile bir tane fıstık yaparak başlıyoruz arasında 5 tane zincir çekiyoruz. Tekrar bir fıstık yapıyoruz. Bu şekilde alt sıraya 12 tane fıstık yapmış oluyoruz. Bu fıstıklardan sonra şişle yapılan işleme geçiyoruz.

Önü 12 örnek, 26 örnek örüyoruz. 2 örnekten koltuktan kesiyoruz. 1 gidiş geliş yapıp 1 örnek daha kesiyoruz. Koltuktan toplam 3 örnek kesilmiş oluyor. V olması için ön kısmından da  birer birer 2 tane top eksiltmiş oluyoruz. Geriye 6 örnek kalıyor. 10 tane daha yukarıya doğru örüyoruz. Yeleğimizin önü bitmiş oluyor. 20 örnek arkaya başlıyoruz. Bunu da aynı şekilde koltuğa kadar düz örüyoruz. Koltuktan ikişer tane yanlardan kesiyoruz. Önde yaptığımız gibi arkayı da yukarıda bitiriyoruz. Önde yaptığımız gibi arkayı da yukarıda bitiriyoruz. Önler ve arka bittikten sonra yeleği tığ ile birleştirerek ekliyoruz. Ön taraflarına 2 sıra trabzan geçip önüne tekrar oklavayla toplar yapıp fırfır dolayıp etrafından bir daha geçiyoruz.oklava yelek örneği, oklava yelek nasıl örülür, yelek nasıl örülür, yelek modeli, yelek örneği, örgü yelek modeli  oklava yelek örneği, oklava yelek nasıl örülür, yelek nasıl örülür, yelek modeli, yelek örneği, örgü yelek modeli

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ