NASA’dan korkutucu açıklama! Dünyanın sonu geliyor!

Son zamanlarda NASA tarafından yapılan paylaşımlar, felaket senaryolarını çağrıştırıyor! Ancak NASA bu kez uzayla ilgili değil, Dünya’nın son durumu hakkında korkutucu açıklamalar yaptı!

Aralık ayının gelişiyle birlikte bir yılı daha geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. Buna rağmen kış mevsiminde olsak bile beklediğimiz soğuk hava henüz gelmedi. NASA’nın yaptığı son paylaşım Dünya’daki hava durumlarıyla ilgili oldu.

NASA’nın paylaştığı haritaya göre Dünya geneline kış gelmiyor. Bu durum soğuk havaları sevmeyen insanlar için mutluluk verici olabilir fakat gerçekte endişe verici.

Geçtiğimiz yaz Belçika, Hollanda ve Almanya’da hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıktı. İngiltere’de ise durum farklı olmadı ve 38,7 derece ile yıllar sonra rekor kırdı.

Soğukluğu ile bilinen Alaska ise yazın 26 dereceye kadar çıkarak herkesi şoke etmeyi başardı. Hindistan’da su sıkıntısı yaşandı ve Japonya’da 5 bin kişi sıcak nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

NASA’nın paylaştığı rapora göre, küresel ısınma nedeniyle buzullar erirse deniz suyu seviyesi ortalama 65 metre yükselecek. Bu durum gerçekleşirse deniz seviyesine yakın olan yerleşim yerleri su altında kalacak.

2020’li yıllarda küresel ısınma durdurulmazsa Dünya’nın ısısı ortalama 14 dereceden 26 dereceye kadar yükselebilir.