Gündem

Mucize Doktor’un Demir’i bakın hangi ünlü ismin oğlu çıktı!

Mucize Doktor’da cerrahi asistan ve güzel Nazlı’ya platonik bir şekilde aşık olan Demir, aslında çok ünlü bir babanın oğlu.

Reytinglerde rekora koşan Mucize Doktor’un konusu kadar oyuncuları da merak konusu. Peki Mucize Doktor’daki Demir’in çok ünlü bir şarkıcının oğlu olduğunu biliyor muydunuz?

İstanbul’da dünyaya gelen 29 yaşındaki Can Fırat Altunmeşe İstanbul doğumlu ama aslen Diyarbakırlı. Genç oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sinema ve Televizyon Bölümü’nde 2 sene okuduktan sonra mezun olmadan bıraktı. Üniversiteyi yarım bırakan Fırat Altunmeşe, ardından İstanbul’da Craft Oyunculuk Atölyesi’nden 2 sene özel oyunculuk dersleri aldı.

Fırat Altunmeşe ilk olarak 2013 yılında yönetmenliğini Feride Kaytan’ın üstlendiği ”Vicdan” dizisinde kamera karşısına geçti.Kaçak Gelinler, Maral ve Kehribar dizilerinde de kendisinden çokça bahsettirdikten sonra 2016 yılında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün paylaştığı Cesur ve Güzel’de oynadı.

Mucize Doktor’dan önceki son dizisi ise 2017 yılında yönetmenliğini Ömer Uğur, Burak Çetinkaya ve Koralp Gümüş’ün paylaştığı ‘Aslan Ailem’ oldu. Dizide Umut karakterini canlandırdı.Fırat Altunmeşe’nin abisi Ali Murat Altunmeşe de kendini oyunculuğa adamış. Ali Murat Altunmeşe, tiyatro oyunculuğu ve yönetmen yardımcılığı yapıyor.

Ünlü oyuncu, soyadından da anlayabileceğiniz üzere  Türk Halk Müziği’nin usta sanatçısı İzzet Altunmeşe’nin oğlu.