MasterChef Güzide elenir elenmez böyle isyan etti

MasterChef Güzide yarışmadan elendi. MasterChef Güzide elendikten sonra neler söyledi neler…

Tv8 ekranlarının sevilen yarışma programı ‘MasterChef Türkiye’de son 3 isim arasına kalan ve 7 milyon değerindeki villasıyla gündemden düşmeyen Güzide Mertcan, yarı finalde elendi. O anlarda hakkındaki eleştiriler için gözyaşları döken Güzide, Instagram hesabından da adeta ateş püskürdü.

Heyecan dolu final haftasıyla ekranlara gelen ‘MasterChef’ yarışmasında Güzide’nin yaptığı yemekler ve şeflerin ona verdiği puanlar çok eleştirilmiş.

Birçok kişi yarışmada haksızlık yapıldığını düşündüğünü dile getirmişti. Ancak Cemre ve Alican’la son üçe kalan Güzide, 28 Aralık akşamı yayınlanan yarı final gecesinde elendi.

Hakkındaki eleştirilere çok üzüldüğünü gözyaşları içinde dile getiren Güzide Mertcan, ardından sosyal medyadan yayınladığı mesajla hakkındaki eleştirilere isyan etti.

Sosyal medya hesabından Nur Suresi 15. ayeti paylaşan Güzide Mertcan şunları söyledi:

‘BU LİNÇ KAMPANYASINA DESTEK OLANLARA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!’

“Aylardır bana ve aileme yapılmayan saldırı atılmayan iftira kalmadı. Her gün başka bir haberle uyandım, koca koca haber sitelerinde çıkan. Bakın sadece son birkaç haftadan bahsetmiyorum. Güzide’nin evi, Güzide’nin işi, Güzide’nin eşi diye, aylardır ilmek ilmek işlendi üzerimdeki iftira örgüsü. Çamur at izi kalsın mantığıyla birileri ağızları sulana sulana her gün bir şeyler paylaştı hakkımda.”

“Karşısında nefes alan bir insan olduğunu unutup ağza alınmayacak hakaretler yağdıran ve tüm bu iftiralara ortak olanlara sözüm; eğer ki en ufak bir torpil, hak yeme, kayırma yaptırdıysam Allah’ın gazabı üzerime olsun. Ama şunu da bilin biri bir taş attı ben de atayım ne olacak mantığıyla bu linç kampanyasına destek olan hiç kimseye hakkım helal değildir. İftira atmanın hesabını vermek o kadar kolay değil…”