Masterchef Batuhan yarışmadaki taktiğini ve favorisini açıkladı

TV8’de yayınlanan ‘Gel Konuşalım’ programına konuk olan MasterChef Batuhan’ın favori ismi kim? Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu ‘MasterChef Türkiye’ye veda eden son isim olan MasterChef Batuhan itiraflarını katıldığı programda yaptı.

MasterChef Batuhan, ‘Gel Konuşalım’ canlı yayınında, yarışmada eleme potasına göndereceği isimleri nasıl seçtiğini ve ‘Masterchef Türkiye’de şampiyon olmasını istediği favori ismi açıkladı.

Batuhan Bayır, ‘Yarışmadaki favorin kim?’ sorusuna ortada bir cevap vererek, “Hak eden kazansın, şu an orada olan herkes favori” dedi.

Bunun üzerine Seray Sever’in ‘Seni potaya yollayanları hiç unutmadın ama hep yazdın’ deyince, Batuhan bu taktiğin nasıl geliştirdiğini açıkladı.

Program boyunca dokunulmazlık aldığında birilerini yazmakta zorlandığını söyleyen Batuhan, “Kimi yazayım diye çok düşünüyordum. Ben de kendimce bir taktik geliştirdim. Benim adımı yazanları tek tek potaya yollamaya başladım” diyerek yarışmadaki stratejisini de açıkladı.

Öte yandan Masterchef Batuhan, yarışmanın başından beri kendi fikirlerini sunduğunu, kulislere katılmadığını söyledi.

Elendiği akşam Alican ile son ikiye kalan Batuhan,

“Alican elense üzülürdüm. Ben birine bir şey olunca çok kötü oluyorum.Zaten kendim elenirken ağlamadım, daha önce giden üç arkadaşım için çok ağlamıştım” dedi.

Neden elendiğini de programda açıklayan Bayır, “Safranlı pilav yapıyorduk ama ben birden iç pilav yapıyormuşuz gibi düşündüm. Pilav çok baharatlı oldu, ondan kaybettim” diye konuştu.