Malatya’da 5.0 büyüklüğünde deprem! Belediye Başkanı’ndan ilk açıklama

Son dakika haberine göre, Malatya’da 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı.

AFAD verilerine göre Malatya’nın Pötürge ilçesinde saat 21:06’da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem, Malatya dışında çevre illerde de hissedildi. 7 kilometre derinlikte meydana gelen sarsıntı, Diyarbakır ve Siirt’ten de hissedilirken, ilk belirlemelere göre herhangi bir hasara yol açmadı.

Kandilli depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı. Derinliği ise 4.6 olarak kaydedildi.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Malatya Valisi Aydın Baruş, Pütürge ilçesindeki depreme ilişkin şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk haberi almadıklarını, araştırmaların sürdüğünü bildirdi.

Baruş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pütürge ilçesindeki deprem haberinin ardından bölgeye ekiplerin yönlendirildiğini ifade etti.

Ekiplerin sahada aktif olarak çalışmalarına devam ettiğini anlatan Baruş, ”Depreme ilişkin bölgeden şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk haberi almadık. Ekipler araştırmalarını sürdürüyor.” dedi.

Son dakika | Malatyada 5.0 büyüklüğünde deprem Çevre illerde de hissedildi
“OLUMSUZ DURUM YOK”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan CNN Türk’te yaptığı açıklamada , “Şimdiye kadar olumsuz bir durum yok.” dedi.

AFAD AÇIKLAMA YAPTI

AFAD tarafından yaptığı açıklamada, Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Bölgede tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz. ifadeleri kullanıldı.

ELAZIĞ VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Malatya’nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğünde depremin Elazığ’da da hissedildiğini bildirdi.

Kaldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pütürge ilçesinde kaydedilen depremin ardından kentte yapılan ilk değerlendirmelere göre bir olumsuzluğun yaşanmadığını belirtti.

İlgili kamu kurum ve kuruluşu görevlilerinin sahada çalıştığını aktaran Kaldırım, “Kent genelinde şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yok, araştırmalarımız sürüyor.” dedi.