Ana sayfa Sağlık Limonlu su faydaları

Limonlu su faydaları

11
0
PAYLAŞ

Limonlu su faydaları

Limonlu su faydaları gerçekten de mucizevi mahiyettedir. Su insan için hayattır. Suyun faydaları saymakla bitmez. Bunun yanına bir de limon eklerseniz işte o zaman muhteşem karışımı elde etmiş olursunuz…

-Limonlu su, karaciğerin en sevdiğidir. Tüm yiyeceklerden daha fazla enzim üretmesine yardımcı olur. Karaciğeri toksinlerden temizler ve arındırır. Yani limonlu su, süper bir detoks içeriğine sahiptir.

-Limonlu su, bağışıklık sistemini güçlendirir. Bedenin kendini iyileştirme mucizesini destekler. Serotonini yükseltir. Modu mutluluğa çevirir. Zinde tutar.

-Limonlu su, strese birebirdir. Tüm endişeleri, negatif kuruntuları ve hatta depresyonu da alt eder. Bunun nedeni ise beyne iyi gelmesidir. Ayrıca dikkati canlandırır.

-Limonlu su, metabolizma ve sindirimi sorunlarını giderir. Beden besinleri daha iyi özümser. Bu da elbette kilo vermek demektir. Pektin lifi içeriği ile iştah kontrolünü de sağlar. Bu sayede hızlı kilo verebilirsiniz.

-Limonlu su, kemik erimesini önler. Böbrek taşı, safra taşı, pankreas taşı ve kalsiyum birikimlerini eritir. Kanı, damarları, tertemiz eder. Sağlıklı bir bedene sahip olmuş olursunuz.

-Limonlu su, enfeksiyonları hafifletir. Eklemlerde biriken ürik asidi seyreltir. Eklem ağrılarına ve dizlere iyi gelir. Diş ağrılarına ve diş eti hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Bütün bedeni yeniler, gençleştirir.

-Limonlu su, yüksek tansiyona iyi gelir. Düşük tansiyonluların dikkat etmesi gerekebilir. Düşük tansiyon için limonlu suya Himalaya veya deniz tuzu eklenmesi önerilir.

-Limonlu su, müthiş bir antioksidandır. Cildin kolajen üretimini destekler. Çizgiler, sarkmalar yok olur.
Limonlu su, vücudun pH değerini alkali yönünde yükseltir. Bedenin yüksek pH seviyesinde uzun süre kalmasını sağlar. Daha yüksek pH seviyesi, hastalıkların bedende yaşayamamasına sebep olur. Kanser dahi alkali bir ortamda yaşayamaz.