Ana sayfa Sağlık Kronik horlama sorununa kesin çözüm

Kronik horlama sorununa kesin çözüm

13
0
PAYLAŞ

Uzmanlar, horlamayı ve horlamanın sebebini uyku sırasında gevşeyen yumuşak damak, dil ve boğaz dokuları solunum yolunu daraltır ve havanın geçiş esnasında gürültülü bir titreşim oluşturduğunu ve nefesimizin burun ve boğaz arkasından rahatlıkla geçemediğinden kaynaklandığını açıkladılar.Horlama ve uyku apne sendromu – Uyku apne sendromu yaşamı olumsuz etkileyebileceği gibi ciddi hastalıklara da işaret edebileceği belirtildi.

Uzmanlar, kişilerin, horlamanın normal karşıladıkları bir durum olduğunu fakat horlamanın önemli hastalık belirtisi olabileceği uyarısında bulundu.

Horlama uykuda daralmış olan üst solunum yolundan solunum esnasında havanın geçerken oluşturduğu türbülans nedeniyle üst solunum yolu dokularının titreşimi ile oluşan sestir.

Basit bir çene aparatı

Yurt dışında geliştirilen ve satışa sunulan bir ürün kronik horlama sorununu çözdüğü iddia ediliyor. Basit bir çene aparatının horlama ve uyku apnesi sorununu çözdüğü söylendi. Yurt dışı satış fiyatı 119 dolar tabi ülkemize göre açıkçası biraz pahallı.

Bitkisel tedavi

Bitkisel tedavi yöntemlerinde önemli bir isim olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, anotomik sorunlardan kaynaklanmayan horlama için, bir bitkisel tedavi tavsiye ediyor.

İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği bu tedavi, oldukça kolay olup, sadece horlama için değil, aynı zamanda uyku apnesi, uyku bozukluğu gibi rahatsızlıklara da iyi geliyor.

İbrahim Saraçoğlu’nun Horlama için Beyaz Lahana Kürü :

2-3 tane beyaz lahana yaprağını, 1 litreden biraz az suda haşlayın. Sonra, lahana suyunu sabah ve akşam aç karına 1 bardak için.