Köyde akıl almaz olay! Bir geline iki damat…

Malatya’nın bir köyünde yaşayan iki erkeğin başına duyanları şok eden bir olay geldi.

Aynı köyde yaşayan iki erkek, Ö.G. isimli kadın tarafından evlilik vaadi verilerek kandırıldı. Gaziantep’e gidip Ö.G. isimli kadınla ayrı ayrı nişan yapan iki erkek birbirlerine davetiye verdiklerinde dolandırıldıklarını fark etti.

BİRER HAFTA ARAYLA GAZİANTEP’DE NİŞAN

Malatya’da bir köyde ikamet eden C.G. ve A.Ö. nişan yapmak için birer hafta arayla Gaziantep’e gelerek Ö.G. ile nişanlandı.

Nişan sonrası kız tarafı ile düğün için tarih belirleyen ve anlaşan iki erkek tarafı Malatya’ya geri döndü. Malatya’ya geri döndüklerinde birbirlerine davetiye vermeleri sonucu evlenecekleri kadının aynı kişi olduğunu fark eden C.G. ve A.Ö dolandırıldıklarını anladı.

Aynı kadın tarafından evlilik vaadiyle kandırıldıklarını anlayan iki erkek mağduriyetlerini bildirmek için Gaziantep’e geri geldi ve şikayetçi oldu. Malatya’lı gençlerin ihbarı üzerine olayın şüphelisi şahısların erkek taraflarından süt parası, başlık parası ve ziynet eşyası aldırmak suretiyle birine 50 bin TL, birine ise 85 bin TL masraf yaptırdıkları ortaya çıktı.

Toplamda 135 bin TL dolandırılan iki erkek tarafının şikayetleri üzerine olaya karışan M.Y., H.P. ve Ö.G. göz altına alındı. Yapılan yasal işlemler sonrasından M.Y. ve Ö.G. tutuklanırken, şüpheli H.P. ise olaydan 2 gün önce bir bebek dünyaya getirdiği için adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.