Koronavirüse yakalan Nihat Hatipoğlu isyan etti: Sefil, zavallı, müptezel

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, hastalığına sevinenlere köşesinde yazdığı yazıyla isyan etti. Ünlü ilahiyatçı, son sağlık durumu hakkında da bilgi verdi.

Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada,

“Sevgili dostlar. Korona tanısı ile tedavi görüyorum. Evimde tedavi oluyorum. Sıkıntılı bir durum yok hamd olsun. Allah bana ve tedavi gören bütün hastalara şifa versin. Arayan, dua eden bütün dostlara teşekkür ederim. Allah hepinizi korusun” demişti.

KÖŞESİNDEN İSYAN ETTİ

Hatipoğlu, Sabah gazetesinde kaleme aldığı “Hastayım, dua istedim” adlı köşe yazısında, 8. günden itibaren berbat bir bulantı hissi başladığını aktararak, “Bu durumda “Hastaneye götürün” dedim. Daha önce yaptığım testler negatif olduğu için çok da telaşlanmamıştım. Hastahanede tomografiyi bile zor verdim. Zira bulantı devam etti” dedi. Kovid-19 olduğunu öğrendikten sonra Sağlık Bakanlığı’nın öngördüğü ilaçları kullandığını belirten Hatipoğlu, “Bugün biraz düzeldim. En azından biraz yemek yedim. Rabbimden bana da bütün hastalara da şifa dilerim” ifadelerini kullandı. Şu an sağlık durumunun daha iyi olduğunu söyleyen ünlü ilahiyatçı, yeni tip koronavirüse yakalandığını duyurduktan sonra bu duruma sevinenlere köşesinden şu sözlerle isyan etti:

“Hastalığımıza sevinen ve sevinç narası atacak kadar vicdansızlaşan gruba gelince. Ne sandınız. Biz öleceğiz siz yaşayacak mısınız? Düşmanının hastalığına, üzüntüsüne sevinmeyi bilmeyen bir kültürümüz vardı. Savaş sahnesinde yaralıları tedavi ettik. Benim rahatsızlığıma sevinenler. Ben Rabbe gitmekten hiç endişe etmedim. Günün birinde icabet edeceğim. Din düşmanlığı, İslam’dan nefret sizi bu kadar mı kör, zavallı, sefih ve müptezel etti. Yazık. Kaldığımız yerden inşallah daha gayretle devam edeceğiz. Rabbin istediği yere kadar.”

DÜN DE “YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI” İDDİALARINA OĞLU CEVAP VERMİŞTİ

Nihat Hatipoğlu’nun oğlu Osman Hatipoğlu, babasının durumuyla ilgili dün akşam açıklama yaptı. “Nihat Hoca yoğun bakımda mı?” sorusuna cevap veren Osman Hatipoğlu şunları söylemişti: “Hocamızın durumu Allah’ın izniyle iyi. Birkaç gün önceye göre çok iyi. Yavaş yavaş eski haline dönmeye başladı. Evin içinde gezmeye başladı. Sizlerin duaları sayesinde… Gün içerisinde bir şeyler de paylaşacağız hocamızın kendini görüp duyacaksınız. Bu aralar bir haber dolaşıyor sosyal medyada ‘Nihat Hatipoğlu yoğun bakıma kaldırıldı’ diye kesinlikle böyle bir şeye itibar etmeyin. Hocamız evde Allah’a şükür sağlık durumu da çok iyi. Yoğun bakımda değil, hastanede kesinlikle değil. Böyle yalan haberler çok fazla yayılmaya başladı artık. Hocamızın sağlık durumunu çok çok kötü gösterdiler. Bunlar kesinlikle gerçek değil. Herkesten dua bekliyoruz, hocamızın sizlere çok selamı var.”