Karantina hastanesinde ilk aşama bitti

Corona virüsü (Covid-19) nedeniyle OHAL kararının alındığı, 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 142 kişinin de hasta olduğu ülkede, virüse karşı sert önlemler alınmaya devam ediyor.

Başkentin en büyük spor salonu olan ‘Arena Armeets’de karantina altındaki hastalar için geçici karantina hastanesinin kurulmasına dair tatbikat yapıldığı belirtildi.

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başkent Sofya’nın en büyük spor salonu olan ‘Arena Armeets’de karantina altındaki hastalar için geçici karantina hastanesinin kurulmasına dair tatbikat yapıldığını duyurdu.

Borisov’un açıklamasına göre, kendi talimatıyla yapılan tatbikatın ilk aşamasında, hastanenin kurulması ve yatakların hazırlanması eğitimi yer aldı.

İlk aşaması tamamlanan tatbikatın sonraki aşamaları ise şöyle: İkinci aşamada gerekli tıbbi cihaz ve donanımların hastaneye yerleştirilmesini yönelik eğitim verilecek, üçüncü aşamada hastaların hastaneye taşınması ve tedavisinin yapılmasına yönelik eğitim verilecek.

Dördüncü ve son aşamada ise geçici olarak kurulan hastanenin faaliyetlerine son verilmesi yer alacak.

Tatbikatın her aşamasında ise Savunma Bakanlığı, Silahlı Kuvvetler, Sağlık Bakanlığı, Spor ve Gençlik Bakanlığı, Devlet Rezervleri ve Savaş Acil Durum Stokları Ajansı ve Ordu temsilcileri yer alacak.

Ayrıca Borisov, Silahlı Kuvvetler Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Emil Eftimov’un, başka şehirlerde de benzer tatbikatların yapılması için hazırlıkların yapıldığını belirttiğini duyurdu. Devlet Rezervi ve Savunma Bakanlığı’nda 15 bin yatak olduğu açıklandı.

BU VİDEOLARA MUTLAKA GÖZ ATIN...

Dr. Öz "Koronavirüse herkes yakalanacak" dedi ve 8 madde açıkladıKuru öksürük ve boğaz ağrısını şıp diye kesecek

Grip nasıl çabuk geçer? İşte bir günde iyileştiren mucizevi formül!

Bütün gözler üzerinizde olacak! Evde gençleştirici yüz maskesi tarifiİstanbul'daki bu çeşmeden şifa akıyor!

Kilo verdiren kahve tarifi: Hem lezzetli hem zayıflatıyor!

Tek denemede mucizevi etki!

Küçük sineklerden kurtulmanın yolu - Denenmiştir KESİN ÇÖZÜM!

Porselen gibi bir cilt için cilt lekelerini açan yüz maskesi

Kilo almanın yolları: 2 dakikada hazırlanan kilo aldıran karışım

1 liraya sivilce kurutucu tonik