Kan donduran olayda yeni gelişme! Babanın talebi kabul edildi

Müge Anlı’nın programında bir süredir işlenen Şiar Kılıç olayı ile ilgili korkunç itiraf Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Annesi ve sevgilisi tarafından yakılarak öldürülen 9 yaşındaki Şiar’ın ölümü sonrası baba, Aile mahkemesine başvurarak Şiar’ın kardeşlerinin velayetini istedi. Bir son dakika haberine göre mahkeme, 6 ve 7 yaşındaki iki kız kardeşin velayetini babaya verdi.

Sabah’ta yer alan habere göre, Müge Anlı programında uzun süredir işlenen Şiar Kılıç cinayetinin perde arkası geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkmıştı.

Annesi ve annesinin sevgilisiyle yaşadığı evde yanarak şüpheli bir şekilde ölen 9 yaşındaki Şiar Kılıç’ın annesi Gülüzar A., Müge Anlı’nın programında canlı yayında kan donduran bir itirafta bulunmuştu.

Anne Gülizar .A., “Sevgilim Hami K., oğlumu yangından önce öldüresiye dövdü, yerden kalkamadı. Öldü sandım. Hami K., 3 çocuğumu da demir çubuklarla taciz ediyordu” demişti.

Feci şekilde öldürülen küçük Şiar’ın öldürülmesi olayında annesi Gülüzar A. ve sevgili Hami K. tutuklanmıştı.

Şiar’ın babası Samet K., 6 ve 7 yaşındaki kızlarının velayetini almak için vekili Av. Gültekin Gepek ile Aile mahkemesine başvurdu.

Gülüzar K.’nın tutuklanması sonrası mahkeme, Şiar’ın iki kız kardeşinin velayetinin geçici olarak baba Samet K.’ya verilmesine karar verdi.

Mahkemenin kararı sonrası Şiar’ın babasının avukatı konuştu. Gepek açıklamasında, “Şiar’ın ölümü ile ilgili ciddi şüphelerimiz olduğu için velayetin değiştirilmesi davası açtık.

Şüphelerimizin her geçen gün artması sebebiyle mahkemeye birden fazla dilekçe ile geçici velayet talebinde bulunduk. Talebimiz kabul edildi.

Bundan sonraki süreçte davalı annenin üst hadden cezalandırılması ve çocukların velayetinin tamamen alınması için hukuki süreci takip edeceğiz” dedi.