Ana sayfa Patik İcabiye Hanım Patiği

İcabiye Hanım Patiği

2
0
PAYLAŞ

İcabiye Hanım Patiği nasıl yapılır? Bu yazımızda bunu sizlere anlatacağız…

1.Sıra : 5 zincir çekilip kapatılır. 7 tane ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilir 7 tane daha ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilip sıra başındaki ikili tırabzana sık iğne ile tutturulur.2.Sıra: Her ilmeğe tek batarak 7 tane ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilen yuvaya iki tane ikili trabzan, 2 zincir çekilip aynı yuvaya 3 tane daha ikili trabzan yapılır.

2 ilmek atlanır 3.ncü 4.ncü ve 5.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilir 2 ilmek atlanıp 2 zincir çekilerek yapılan yuvaya 3 tane ikili trabzan, 2 zincir çekilip aynı yuvaya 2 tane ikili trabzan yapılıp sıra tamamlanır.Her iki taraftan bir önceki sırada yapıldığı gibi arttırarak 2 sıra örülür.

Daha sonra arttırmadan 3 sıra örülüp burun kısmı oluşturulur( Taban kısmı ikili trabzan üstü hanım dilendi bey beğendi gibi örülür).Taban için her ilmeğe tek batarak 10 sıra ikili trabzan yapılır.

İkiye katlanıp dikilir. Topuk için resimde görüldüğü gibi üç sıra hanım dilendi bey beğendi motif örülür.Motif resimde görüldüğü gibi topuk kısmına dikilir.

Üst bandı için 30 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak ikil trabzan yapılır. Bilek için bağcık örülüp dikilir.

PAYLAŞ
Önceki makaleAfgan Patik Yapımı
Sonraki makaleDugg Patik