Her satırı dehşete düşürdü…

Arjantin’in Santa Fe eyaletindeki Arequito’da yaşanan olay kan dondurdu. Şu anda 32 yaşında olan kadın yaklaşık 20 yıl boyunca inşaat ustası babası tarafından tecavüze uğradı. Bu süreçte 4 çocuk doğuran kadın, esir olarak tutulduğu evden polisleri aradıktan sonra kurtuldu.

İsimleri açıklanmayan aile üyeleri, kentin yoksul kesimindeki harabe mülklere yapılan baskınla kurtarıldı. Polislere durumu anlatan 32 yaşındaki kadın, 9 yaşından bu yana babası Josef Fritzl’in tecavüzüne maruz kaldığını söyleyerek, doğurduğu çocukların da kendisi gibi esir tutulduğunu söyledi.

Çocuklara İncil’den isimler verdi

Arjantin basınında ‘korku evi’ olarak tanımlanan evde 24 yıl geçiren kadın, yaşları 11, 13, 17 ve 19 olan çocuklara babasının İncil’den isimler verdiğini kaydetti. Savcı Juan Pablo Banos, olayı doğrulayarak soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

Evde iki silah ele geçirildiğini belirten savcı Banos, yerel bir radyoya yaptığı açıklamada, “Pazartesi günü, 32 yaşında bir kadın babası tarafından dokuz yaşından itibaren cinsel tacize uğradığını ve sonuç olarak 11 ila 19 yaş arası dört çocuğu doğurduğunu söylemek için polise gitti. Bu durumu neyin tetiklediğini henüz bilmiyoruz. Bu tür durumları dışarıdan anlamak zordur, ancak bu tür vakalarda yaygındır ve psikologların danıştığımızda bize söyledikleri budur” dedi.

Komşuları uyarmaya çalışmış ama…

Genç kadının anlattıklarının doğrulanabilmesi için çocuklar ve babaya DNA testi yapıldığını ve sonucun pozitif çıktığını belirten yetkililer, evde bulunan silahların kadını ve çocukları korkutmak için sürekli olarak kullanıldığını belirledi.

Genç kadının komşularının durumdan şüphelendikten sonra yetkilileri uyarmaya çalıştıkları iddia edildi. Ancak kurbanın bu yönde bir beyanının olmamasından dolayı polislerin bir şey yapamadığı kaydedildi.

“Annem evi terk ettiği anda babamın karısı oldum”

Genç kadın babasının tutuklanmasının ardından şunları söyledi:

Annem evi terk ettiği andan itibaren babamın karısı oldum. Dokuz yaşından itibaren beni taciz etti. Bana vururdu ve bir komşuyla sohbet ettiğimi gördüğünde ya da sadece beni kötüye kullanmak istediğinde beni bir ahşap parçasıyla kovalardı.

Beni sürekli tehdit etti ve ben her zaman hayatımdan korktum. Bir şey söylersem beni öldüreceğini söyledi. Hayatımdan ve çocuklarımın hayatından korkuyorum çünkü bugün babamın kardeşlerinden ona karşı şikayetimi geri çekmek için tehdit alıyorum. Hapiste çürümesini istiyorum. Adaletin yapılmasını istiyorum.