Ana sayfa Sağlık Hayatınıza zarar veren kötü alışkanlıklar

Hayatınıza zarar veren kötü alışkanlıklar

5
0
PAYLAŞ

Hayatta bazı alışkanlıklarımız iyi gözükse de aslında sağlığımıza zararlıdır. Hayatınıza zarar veren kötü alışkanlıklar hakkında sizlere ufak bir bilgi vereceğiz. İşte artık alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz için büyük sebepler.

İşte Hayatınıza zarar veren kötü alışkanlıklar

Kalem ısırmak:
Stresten bu hareketi yapıyor olabilirsiniz ama hiç de güvenli olmadığını söyleyelim. Kalem ısırmak dişlerinize zarar verir, konumlarının kaymasına yol açabilir.

Her gün yıkanmak:
Her gün sıcak suyla yıkanmak ve cildinizi ovmak, cildinizin nemini kaybetmesine yol açar. Bu da sizi daha hızlı yaşlandırır.

Bilgisayar kullanmak:
Bilgisayar kullanmak sağlığa zarar veriyor. Ekran parlaklığı göz yorgunluğu ve baş ağrısına yol açıyor. Ayrıca bazı bilgisayarlar sinirsel hasara neden olan toksinler de içeriyor.

Saç kurutmak:
Saçları, sürekli saç kurutma makinesiyle kurutmak sağlığınıza zarar verir. Elektromanyetik radyasyon yayan saç kurutma makinesi, bilgisayar, televizyon, mikro dalga fırın gibi elektromanyetik ısınım yayan cihazlar doku hücrelerinin kimyasal yapısını bozar, hücrelerdeki büyük moleküllerin zarar görmesine, hücre zarlarının birbirine yapışmasına, hücre iyon dengesinin bozulmasına, sinir sisteminin etkilenmesine, beyinin elektriksel işaretinin değişmesine, ayrıca, uykusuzluk, bas ağrısı ve dönmesine neden olabilir.

Çorapla yatmak:
Çorap lastiklerinin uzun süre baskısı sonucu periferik dolaşımı olumsuz etkilediği gibi deride mantar enfeksiyonlarına da sebep olabiliyor. Çorapla yatmak, çorap lastiklerinin uzun süre baskısı sonucu ‘periferik’ dolaşımı olumsuz etkiler, yani o bölgedeki kan dolaşımını bozar.

Güneş kremi sürmemek:
Dışarı çıkarken güneş kremi sürmemek cildinize zarar verir. Güneş kremi sadece cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumakla kalmaz, cildinizin genç görünmesine de yardım eder.

Patlamış mısır yemek:
Film izleme keyfini ikiye katlayan bir etkinlik olan mısır yemek, dişlerinize zarar verebilir. Patlamış mısır dişlerinizin arasına sıkışarak enfeksiyona yol açabilir. Ayrıca sert kuruyemiş yerken de dikkat etmelisiniz. Eğer dişleriniz hassassa kuruyemiş ısırırken dişlerinizi çatlatabilirsiniz.

Facebook sayfamızı lütfen beğenin; https://www.facebook.com/yasamkurleri

Kaynak: http://www.kadinkahvesi.com/hayatiniza-zarar-veren-kotu-aliskanliklar/19719