Ana sayfa Yelek Fırfırella Yelek

Fırfırella Yelek

30
0
PAYLAŞ
Fırfırella Yelek Modeli
Fırfırella Yelek Modeli

Bu yazımızda fırfırella yelek nasıl örülür onu kısaca anlatacağız. Herkesin sevip beğeneceği türden bir yelek olan fırfırella yelek modelinin yapılışını aşağıda aşama aşama anlattık… Bu adımları sırasıyla izleyerek yelek modeli oluşturup muhteşem bir modele sahip olabilirsiniz…

İşte fırfırella yelek modeli yapılışı

55 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak 2 sıra ikili trabzan yapılır. 5 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. 1 ilmek atlayıp 2.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilir, 1 ilmek atlayıp 2.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülüp kafesler oluşturulur. Bu şekilde 4 sıra kafes örülür. 5.nci sıra kafesler yapılırken carmen ipin dilimlerinin üstündeki yuvadan birlikte batılarak ikili trabzan yapılır. Bu şekilde carmen ip sıra boyunca yürütülür. Bu işlem her 4 sırada bir tekrarlanır. 18.nci kafeste kol için 4 kafes boş bırakılır. 8 kafes daha örülüp bitirilir. Aynı şekilde bir parça daha örülür.

Arka ;90 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak 2 sıra ikili trabzan yapılır. 5 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. 1 ilmek atlayıp 2.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilir, 1 ilmek atlayıp 2.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. 18 sıra kafes örüp kol için her iki taraftan 3’er kafes boş bırakılır. 8 sıra örülüp arka bitirilir. Parçalar birbirine dikilip yelek oluşturulur.